چاپ        ارسال به دوست

سرمایه ارزشمند وجود خیرین مسکن‌ساز مورد توجه است/ ضرورت استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌ها برای خانه‌دار شدن مردم

استاندار اردبیل با تأکید بر توجه ویژه به سرمایه بزرگ و ارزشمند وجود خیرین مسکن‌ساز استان، گفت: با توجه به بالاتر بودن میزان اجاره‌نشینی در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری، استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌های موجود برای احداث مسکن ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست مجمع عمومی انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اظهار کرد: استان اردبیل از ظرفیت استانی و ملی بسیار ارزشمند خیرین مسکن‌ساز برخوردار است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: لازم است از ظرفیت‌های ارزشمند خیرین مسکن‌ساز اردبیلی از جمله خیرانی که در برخی استان‌های دیگر کشورمان ساکن هستند، با برنامه‌ریزی جامع و دقیق و شناسایی و ارتباط و آغاز همکاری بین دستگاه‌های مرتبط، استفاده شود.

عاملی بیان کرد: متاسفانه میزان صاحب‌خانه بودن در استان اردبیل با میانگین کشوری فاصله قابل توجهی دارد و از این رو میزان اجاره‌نشینی استان اردبیل از میانگین کشوری بالاتر است که باید از همه ظرفیت‌های موجود ساخت مسکن استفاده حداکثری شود.

نقش مهم رفع دغدغه مسکن خانواده‌ها در کاهش قابل توجه مشکلات

وی ادامه داد: هزینه مسکن بخش عمده و قابل توجهی از هزینه‌های خانواده‌ها را شامل می‌شود و در صورت رفع دغدغه مسکن خانواده‌ها، بخش قابل توجهی از مشکلات و چالش‌های موجود کاهش می‌یابد.

استاندار اردبیل گفت: در حوزه احداث مسکن روستایی شرایط و ظرفیت مناسبی وجود دارد که با سرعت بالایی انجام شود و باید دستگاه‌ها اقدامات لازم را در حوزه مذکور در دستور کار قرار دهند.

گفتنی است؛ در حاشیه این نشست از چند خیر مسکن‌ساز استان با حضور استاندار اردبیل تجلیل شد.

پایان پیام


١٩:٤٦ - سه شنبه ٢٣ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٤٢٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٢خروج