چاپ        ارسال به دوست

تلاش برای بهره‌برداری از ۴۷۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل تا پایان دولت سیزدهم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از تلاش برای بهره‌برداری از ۴۷۰ هکتار گلخانه در استان تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، یاسر عبداللهی عابد در ستاد بررسی وضعیت گلخانه‌های استان بیان کرد: از مجموع یک‌هزار و ۷۰۴ هکتار اراضی تخصیصی برای احداث گلخانه، تاکنون ۶۰۰ هکتار واگذار شده که ۱۳۰ هکتار آن به بهره‌برداری رسیده و تلاش می‌شود ۴۷۰ هکتار نیز تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: تسریع در ساخت‌و‌ساز واحدهای گلخانه‌ای در سطح استان اردبیل ضروری بوده و لازم است زمین‌های واگذارشده برای احداث گلخانه به افرادی که به تعهدات خود در بازه زمانی مورد قرارداد عمل نکرده‌اند، تعیین تکلیف شده و در صورت لزوم، خلع ید و به افراد واجد شرایط واگذار شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای باید برنامه‌ای منظم برای واگذاری اراضی طی سال‌های آتی داشته باشد تا بتواند در بازه زمانی تعیین‌شده به اهداف مد نظر دست یابد.

گفتنی است؛ در این نشست گزارشی از پروژه‌های در حال اجرای مجتمع‌های گلخانه‌ای و دامپروری استان اردبیل ارائه و موضوعاتی از قبیل توسعه و شناسایی مجتمع‌های کشاورزی جدید در اراضی ملی و دولتی، اعتبارات تخصیصی از محل سفر ریاست جمهوری به مجتمع‌های کشاورزی و تأمین گاز مصرفی و تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذاران، بررسی شد.

پایان پیام


٠٧:٤٦ - چهارشنبه ١٦ آذر ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٦٦خروج