چاپ        ارسال به دوست

تلاش برای احیای ۸۰ واحد تولیدی راکد تا پایان سال جاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی برای احیای ۸۰ واحد تولیدی راکد طی سال جاری در استان اردبیل و احیای ۵۳ واحد از آن‌ها تاکنون، از تلاش برای احیای همه این واحدها تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، یاسر عبداللهی عابد در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم شناسایی و احصای واحدهای راکد و فعال در استان اردبیل بوده که در این زمینه امسال برای احیای ۸۰ واحد تولیدی راکد برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: از بین این ۸۰ واحد تولیدی، تاکنون ۵۳ واحد احیا شده و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری تمام واحدهای راکد قابل احیا به عرصه تولید و صنعت برگردند.

تدوین نقشه راه اشتغال استان اردبیل در ۲ گام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: در زمینه اشتغال با توجه به نرخ بیکاری بالای ۱۵درصدی استان اردبیل در سرشماری سال ۱۳۹۵، نقشه راه اشتغال استان برای ۳ سال آتی، طی برگزاری نشست‌های مکرر و کارشناسی‌شده، تدوین شده است.

عبداللهی عابد ادامه داد: در این نقشه راه، ۲ گام طراحی شده که گام اول ۲ سال و گام دوم ۳ سال است و جهت ایجاد فرصت شغلی برای حدود ۳۰ تا ۴۰هزار نفر برنامه‌ریزی انجام یافته است.

وی گفت: با تأمین تسهیلات ۲۸۸میلیارد تومانی برای ۸ طرح دانش‌بنیان در حال اجرا، می‌توان برای ۶۸۰ نفر هم اشتغال‌زایی کرد.

پایان پیام


٢٣:٣٧ - چهارشنبه ٢ آذر ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٤١٣خروج