دوشنبه ٠٤ مهر ١٤٠١
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
اخبار > اصناف بهتر از دیگر اقشار پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند


  چاپ        ارسال به دوست

اصناف بهتر از دیگر اقشار پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

فریدون بابایی روز یکشنبه در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا افزود: مشکل امروزی ما در بحث پیشگیری از گسترش کرونا در جامعه تعطیلی و توقف فعالیت‌های اقتصادی کسبه و یا باز بودن بازار این شهرستان نیست.

وی اظهارکرد: در حال حاضر حساسیت در بین  بازاریان خلخال نسبت به کرونا بیش از سایر گروه‌های اجتماعی جامعه این شهرستان بوده و ستاد مقابله با کرونای خلخال از آغاز شیوع این بیماری بیشترین همکاری در خصوص رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کووید ۱۹ را از ناحیه کسبه و صاحبان واحدهای صنفی داشته است.

او بیان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا در این شهرستان هیچ وقت دنبال تعطیلی بازار و توقف فعالیت‌های اقتصادی مردم منطقه نبودیم و تنها در شرایطی که بحران شدت گرفته مجبور به اعمال و افزایش برخی محدودیت‌های اجتماعی در سطح بازار شده‌ایم.

فرماندار خلخال با بیان اینکه ادامه فعالیت و یا تعطیلی بازار بستگی به نوع همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده قاطبه مردم از ماسک دارد، افزود: در یک‌سال اخیر بر اساس گزارش‌های واصله و بررسی‌های صورت گرفته میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه پایین آمده و عادی‌انگاری مردم کاهش میزان استفاده از ماسک بویژه در بین جوانان احتمال شیوع مجدد بیماری و پیک چهارم را قوت می‌بخشد و نگرانی‌ها را افزایش داده است.

وی اظهارکرد: هرگونه بی‌توجهی به موارد پیشگیرانه از کرونا در بین آحاد مختلف مردم علاوه بر احتمال خطرات جانی و افزایش میزان بستری و مرگ و میر برای شهروندان بویژه افراد در سنین پایین موجب پایین آمدن درآمد بازار و کسبه خواهد شد.

او افزود: مساله‌ای که امروز حائز اهمیت برای کنترل و پیشگیری از همه‌گیری کرونا در این شهرستان است ترویج فرهنگ مقابله با این بیماری در بین آحاد مختلف جامعه از جمله استفاده از ماسک در داخل خانه ، ترغیب مردم به پرهیز از میهمانی و دورهمی ، ایجاد و افزایش مسئولیت اجتماعی در بین مردم برای پرهیز از برگزاری آیین‌های تشدیدکننده این بیماری همچون عروسی و مجالس ختم است.


٢٣:٥٥ - يکشنبه ١٠ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سید حمدالله نقیب

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی: