دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > اجرای هرگونه برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی در مناطق مختلف این شهرستان بصورت قانومند


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای هرگونه برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی در مناطق مختلف این شهرستان بصورت قانومند

فریدون بابایی در نشستی با سرپرست اداره ورزش و جوانان و دست‌اندرکاران برگزاری تورهای طبیعت‌گردی و کوهنوردی افزود: هر یک از مسوولان هیات کوهنوردی و آژانس طبیعت‌گردی در چارچوب قوانین و مقررات اعلامی از سوی دستگاه‌های اجرایی صادرکننده مجوز فعالیت اجازه اجرای برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی را داشته و از دخالت در امور یکدیگر خودداری کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به صدور مجوز برگزاری تورهای طبیعت‌گردی از سوی وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری  و صدور مجوز برای گروه‌های کوهنوردی مجاز از سوی وزارت ورزش و جوانان ،فعالیت گروه‌های طبیعت‌گردی و یا کوهنوردی فاقد مجوز از وزارتخانه‌های اعلام شده ممنوع بوده و در صورت بروز هرگونه حوادث پیش‌بینی نشده منجر به مصدومیت و یا فوت افراد گروه هنگام اجرای برنامه مسوولیت اجرای برنامه‌های جمعی به عهده افراد برگزارکننده این گونه برنامه خواهد بود.

وی با تاکید بر بیمه ورزشی همراه با بیمه مسوولیت مدنی افراد گروه در زمان اجرای برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی گفت: انتظار از هیات کوهنوردی و آژانس طبیعت‌گردی رعایت مقررات مربوط به فعالیت‌های آموزشی ،تفریحی با رعایت کلیه قوانین مربوطه است.

فرماندار خلخال گفت:‌ تلاش و جدیت بر این است تا پس از خارج شدن شهرستان از وضعیت حاد شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های مربوط به برگزاری گلگشت‌های خانوادگی ،تورهای طبیعت‌گردی و تورهای خانواده‌ محور و نیز اجرای برنامه‌های کوهپیمایی ،کوهنوردی در چارچوب ضوابط و مقررات افزایش یابد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال نیز در این نشست گفت: این اداره مسوولیتی در قبال گروه‌های کوهنوردی بومی و غیربومی فاقد شناسنامه و غیرمجاز که اقدام به فعالیت‌های کوهنوردی و طبیعت‌گردی می‌کنند ، ندارد.

ایوب طالب‌پور  با اشاره به افزایش روزافزون گروه‌های کوهنوردی بومی و غیربومی فاقد شناسنامه اظهارداشت: هر گونه مسوولیت وقوع حوادث در زمان فعالیت‌های کوهنوردی به عهده گردانندگان این گروه‌ها می‌باشد.

وی گفت: این شهرستان فاقد هرگونه گروه کوهنوردی مجاز و شناسنامه‌دار بوده و فعالیت‌های گروه‌های کوهنوردی در این منطقه بصورت خودجوش صورت می‌گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه مجوز راه‌اندازی و فعالیت گروه‌های کوهنوردی در مناطق مختلف کشور تنها از طریق وزارت ورزش و جوانان در مرکز کشور امکان‌پذیر است، افزود: این شهرستان تنها دارای یک باشگاه کوهنوردی دارای مجوز از این وزارتخانه بوده که از سوی بخش خصوصی و زیر نظارت اداره ورزش و جوانان خلخال فعالیت داشته و این باشگاه نیز مجاز به صدور مجوز برای فعالیت سایر گروه‌های کوهنوردی نیست.

سرپرست اداره ورزش و جوانان خلخال با توصیه به گروه‌های کوهنوردی فاقد مجوز برای دریافت مجوز و قانونی شدن فعالیت‌های ورزشی گفت: مجوز راه‌اندازی و فعالیت این گونه تورها در حیطه وظایف اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بوده و اداره ورزش وجوانان مسوولیت و یا نظارتی بر فعالیت این تورها ندارد.


٠٨:٢٤ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٥٦٩    /    تعداد نمایش : ٧١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣