جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
اخبار > تاکید بر افزایش بازرسی و نظارت بر نحوه فعالیت نانوائی‌های


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید بر افزایش بازرسی و نظارت بر نحوه فعالیت نانوائی‌های

فرماندار خلخال در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال با تاکید بر افزایش بازرسی و نظارت بر نحوه فعالیت نانوائی‌های این شهرستان گفت: هرگونه خرید و حمل آرد نانوائی‌های تولید انبوه شهرستان باید در چارچوب قانون و مقررات تعیین شده  از طریق عاملیت فروش و با نظارت کامل کارگروه ساماندهی آرد و نان شهرستان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه واحدهای نانوایی تولید انبوه باید در معرض دید مشتریان بوده و نان تولیدی خود را به مراجعان ارایه کنند، اظهار کرد: بسته بودن درب این واحدها و فعالیت پخت نان وبسته‌بندی آن پشت درهای بسته در شرایط کرونایی  به هیچ عنوان پذیرفته نیست و باید از ادامه این روند جلوگیری شود.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: افزایش قیمت نان روغنی در نانوایی‌های پخت این نان در روزهای اخیر خودسرانه و بدون کسب تکلیف از اتحادیه صنفی صورت گرفته و از ادامه این کار جلوگیری خواهد شد.

  میانگین سرانه آرد مصرفی این شهرستان را هشت کیلوگرم برای آرد یارانه‌ای و سه کیلوگرم آرد نیمه‌یارانه‌ای از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ذکر کرد که این میزان جوابگوی نیاز مصرف نان منطقه نیست.

وی همچنین گفت: در حالی که همه ساله شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل از اول تیرماه نسبت به افزایش میزان آرد ارسالی  و همچنین تامین سهمیه آرد تابستانی مصرفی گردشگران به این شهرستان اقدام می‌کرد امسال این شرکت تنها آرد مصرف تابستانی نانوایی‌های سهیمه پز دولتی را تامین کرده است .

او اظهار کرد: عدم توجه شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل به این موضوع  نانوایی‌های آزادپز را با مشکل کمبود آرد در شهریور ماه مواجه ساخته و چنانچه برای تامین آرد مورد نیاز چاره ای اندیشیده نشود این نانوائی‌ها آرد برای پخت در دهه پایانی این ماه نخواهند داشت .


١٣:٣٤ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٤٥١    /    تعداد نمایش : ٤٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سید حمدالله نقیب

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١