جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
اخبار > بیش از ۴۴۰ هزار تن گندم در استان اردبیل تولید شد


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از ۴۴۰ هزار تن گندم در استان اردبیل تولید شد

عارف رنجبر روز  در جلسه هماهنگی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خلخال افزود: گندم مازاد بر نیاز کشاورزان گندم‌کار استان امسال در بیش از ۴۴ مرکز عملیات خرید گندم و کلزای زارعان خریداری می‌شود.

معاون مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۴۴۰ هزار تن گندم از مزارع زیر کشت برداشت شود.

وی افزایش ۴۷ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته را گامی در راستای حمایت دولت از کشاورزان ذکر کرد و  گفت: سال گذشته هر کیلوگرم گندم به قیمت ۱۷ هزار ریال خریداری می‌شد ولی امسال به نرخ ۲۵ هزار ریال با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید خریداری می‌شود.

وی بیان‌کرد: طرح ملی خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان بر اساس برنامه زمان‌بندی شده جریان دارد و مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان استان اردبیل پس از ثبت میزان خرید در سامانه مرتبط به صورت متمرکز از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

معاون مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل همچنین با اشاره به وجود ۳۵۰ هزار تن ظرفیت ذخیره گندم در انبارها و سیلوهای استان گفت: محدودیتی برای ذخیره گندم مازاد کشاورزان استان وجود ندارد و محصول خریداری شده به نزدیک‌ترین انبار منتقل می‌شود.

او با اشاره به ادامه ممنوعیت خروج گندم تولیدی از استان اردبیل به سایر مناطق کشور اضافه‌کرد: برای خروج محموله‌های گندم خریداری شده از استان به شرط خرید بالاتر از نرخ دولتی تضمینی مجوز موردی قابل رصد مبداء و مقصد محموله به خریداران صادر می‌شود.

رنجبر از آموزش مجازی عوامل خرید تضمینی گندم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید برای تامین سلامت عمومی جامعه خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۱۲۰ نفر نیروی آموزش دیده در استان در عملیات کیفیت‌سنجی، خرید و تحویل گندم فعالیت می‌کنند.

او اظهارداشت: برداشت گندم از مزارع دیم و آبی منطقه مغان و خرید محصول استحصالی کشاورزان مناطق گرمسیری شمال و خرید همزمان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان اردبیل آغاز شده است.

 


٠٨:٣٣ - سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٣٤٩٦٧    /    تعداد نمایش : ٥١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سید حمدالله نقیب

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٧ بهمن ١٤٠١