نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١
صفحه اصلی > صفحه اصلی > استانداری اردبیل > حوزه استاندار > دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی 
دفتر مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری

 


   نام و نام خانوادگی: احمد کنعان پور

   تلفن تماس:  31251537-045

  

 

شرح وظایف دفاتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری ها

 

1. ایجاد هماهنگی و تبادل اطلاعات با واحد های بازرسی و پاسخگویی به شکایات واحدهای استانی دستگاه های اجرایی مستقر به منظور حسن انجام وظایف محوله وایجاد هماهنگی لازم درخصوص پاسخگویی به شکایات .

2. هماهنگی درخصوص نحوه  استقراردر استانداری ، فرمانداری و بخشداری  های تابعه و ارتباط مستمر با مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور.

3. ارزیابی عملکرد واحدهای استانداری ، فرمانداری ها و بخشداری ها .

4. تنظیم برنامه بازرسی دوره ای استانداری ، فرمانداری ها و بخشداری ها و اجرای آن از طریق بازرسی های مالی و اداری .

5. انجام بازرسی های موردی از دستگاه های اجرایی با دستور مقامات مافوق .

6. انجام همکاری های لازم با گروه های بازرسی و نهادهای قانونی کشور به منظور حسن انجام وظایف محوله و ایجاد هماهنگی در این زمینه .

7. تنظیم گزارش از نتایج بازرسی های انجام شده و ارسال آن برای مراجع ذیربط .

8. بررسی و پاسخگویی به شکایات و تقاضاهای مردم که از طریق نهاد ریاست جمهوری ،سازمان بازرسی کل کشور ، وزارت کشور و دیگر ارگان های مسئول ارجاع می گردد.

9. بررسی ، اظهار نظر و تهیه پیش نویس تصویبنامه ها و آیین نامه ها و اساسنامه های لازم در ارتباط با استانداری و واحد های تابعه ( فرمانداری ها ، بخشداری ها ) و ارایه به مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور برای سیر مراحل تصویب با همکاری واحدهای ذیربط .

10. عضویت و شرکت در جلسات ، کمیته ها و کارگروه ها با موضوع تحول اداری ، ارتقاء سلامت اداری ، مبارزه با فساد و رشوه و تکریم ارباب رجوع .

11. تنظیم و اظهار نظر درباره متن قراردادهای استانداری و واحدهای تابعه و وابسته به اشخاص حقیقی و حقوقی .

12.طرح و پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری استانداری و دفاع از آن در مراجع قانونی .

13.معاضدت قضایی ( اعم از طرح دعوا ، دفاع ازدعوا ، تهیه لوایح و مشاوره ) مدیران و کارکنان استانداری ، فرمانداری ها و بخشداری ها در خصوص دعاوی مرتبط با انجام وظایف اداری آنان در کلیه مراجع قضایی ، اداری ومحاسباتی .

14. همکاری با مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امورحقوقی وزارت کشور در خصوص کلیه دعاوی که در مرکز علیه استانداران ، فرمانداران ، بخشداران و واحدهای تابعه طرح و یا از سوی آنان علیه اشخاص دیگر مطرح می شود .

15.انجام امور ثبتی و مستندسازی اموال منقول و غیر منقول استانداری و طرح دعاوی مالکیت و تصرف و متفرع بر آنها و تملک اراضی و اماکن مورد نیاز براساس قوانین موجود برای استانداری و واحدهای تابعه و وابسته .

16.تهیه و تنظیم گزارش های حقوقی مورد نیاز استاندار و واحدهای مختلف استانداری ، معاونین و سایر مسئولین ذیربط و اظهار نظرمشورتی درباره کلیه مسایل حقوقی وقضایی استانداری ، فرمانداری ها و بخشداری ها .

17.نظارت ، ارزیابی و بازرسی  از نحوه اجرای کلیه ماموریت ها و وظایف  استانداری و واحدهای تابعه و وابسته و بازرسی از دستگاه های اجرایی استان .

18. دریافت و بررسی شکایات کتبی مراجعین از کارکنان و واحدهای تابعه استانداری و دیگر ادارات و تهیه گزارش جهت مقامات مافوق .

19.بررسی پیرامون صحت و سقم موارد مورد شکایت و پیگیری در این زمینه جهت احقاق حق شاکی و صدور پاسخ کتبی به منظور اطلاع شاکی از نتیجه رسیدگی به شکایات .

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١