چاپ        ارسال به دوست

اجرای مردمی برنامه‌های فرهنگی نتیجه‌بخش‌تر و ماندگارتر است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست هم‌اندیشی با جمعی از صاحب‌نظران حوزه فرهنگی استان اظهار کرد: اجرای بروکراتیک برنامه‌های فرهنگی در قالب سیستم‌های اداری، نمی‌تواند موجب تحول در فرهنگ شود و اجرای مردمی برنامه‌های فرهنگی نتیجه‌بخش‌تر و ماندگارتر است که باید مردمی‌سازی برنامه‌های فرهنگی با اولویت مدرسه، مسجد، محلات و خانواده‌ها مورد توجه باشد.

وی افزود: تعیین اولویت‌ها برای اجرای برنامه‌های فرهنگی ضروری بوده و تلاش می‌شود با تشکیل کمیته عملیاتی، برنامه‌های فرهنگی دارای اولویت شناسایی و با تقسیم‌بندی منطقه‌ای و استفاده از نیروهای متخصص، اجرایی گردد.

خروجی برنامه‌های فرهنگی، تربیت نیروهای متخصص باشد

استاندار اردبیل ادامه داد: درونی شدن فرهنگ در باورها و توجه به ابعاد تربیتی در بین کودکان و نوجوانان دارای اهمیت است و در این راستا باید به افراد تاثیرگذار و دستگاه‌های فرهنگی و محله‌محور از جمله کانون‌های فرهنگی مساجد توجه شود.

عاملی بیان کرد: باید خروجی اجرای برنامه‌های فرهنگی در آینده، تربیت نیروهایی متخصص در حوزه‌های مختلف از بین نوجوانان و جوانان باشد و در این راستا توجه به گفتمان‌سازی، آموزش در محلات و بین گروه‌های تاثیرگذار از جمله مادران و استفاده از ظرفیت مربیان پرورشی مدارس حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است؛ در این نشست ۳ ساعته که تعدادی از صاحب‌نظران فرهنگی و پژوهشی استان اردبیل حضور داشتند‌، نظرات و ایده‌های کارشناسی پیرامون ایجاد تحول فرهنگی با رویکرد مردمی‌سازی برنامه‌های فرهنگی مورد بحث قرار گرفت.

انتهای پیام/


٢١:٣٧ - دوشنبه ٢ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج