چاپ        ارسال به دوست

گروه‌های جهادی محل پرورش انسان‌های موثر و خیرخواه است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در نشست کارگروه بسیج سازندگی استان با اشاره به تلاش‌های ایثارگرانه گروه‌های جهادی، تربیت انسان‌های خیرخواه و موثر برای آینده را از جمله دستاوردهای فعالیت‌های جهادی برشمرد.

قاسمیان اظهار کرد: فعالیت گروه‌های جهادی علاوه بر خدمتگزاری در عرصه سازندگی و فرهنگ کار و تلاش، محلی برای پرورش جوانان با فرهنگ خیرخواهی و کمک به دیگران است.

وی افزود: مشارکت گروه‌های جهادی با دستگاه‌های اجرایی در احداث ساختمان‌ها، آب‌رسانی و خدمت‌رسانی به مردم، در کاهش بروکراسی‌های زائد و سهولت در دسترسی مردم به خدمات نیز تاثیرگذار است.

اهمیت ورود گروه‌های جهادی به حوزه فرهنگ‌سازی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به خدمات ارائه‌شده از سوی گروه‌های جهادی و مشارکت این گروه‌ها با دستگاه‌های اجرایی در خدمت‌رسانی به مردم، این اقدامات را موجب ماندگاری روستاییان و اهالی مناطق مختلف در محل زندگی خود و جلوگیری از مهاجرت دانست.

قاسمیان ورود گروه‌های جهادی به حوزه فرهنگ‌سازی برای استفاده از روش‌های دانش‌بنیان در فعالیت‌های اقتصادی و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با آموزش و ارائه آگاهی لازم به مردم و ترویج دانش در عرصه‌های مختلف، نیازمند حرکت جهشی هستیم.

وی همچنین فرهنگ‌سازی برای صرفه‌جویی در مصرف آب و ارائه آموزش‌های لازم به مردم را ضروری دانست و بیان کرد: ارائه آموزش در خصوص الگوی کشت مناسب برای جلوگیری از هدررفت آب، اقدامی جهادی بوده و لازم است این موضوع به‌صورت فوری عملیاتی شود.

انتهای پیام/


٢٠:٥٩ - شنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج