چاپ        ارسال به دوست

ظرفیت‌های مناسب ایران و جمهوری آذربایجان برای افزایش روابط تجاری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، علی علیزاده، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به نشست با استاندار اردبیل اظهار کرد: دو کشور همسایه ایران و آذربایجان ظرفیت‌های مناسبی برای افزایش روابط تجاری و اقتصادی دارند.

وی افزود: با توجه به وجود ارتباطات تجاری از سوی فعالان اقتصادی ایران در آذربایجان و همچنین فعالان اقتصادی آذربایجان در ایران، این ارتباطات با تسهیل عبور و مرور مرزی بیش‌تر می‌شود.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران از بازگشایی مرزها در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: در دوران کرونا و با وجود بسته بودن مرزها با سایر کشورها، مرز جمهوری آذربایجان برای تردد و مبادلات تجاری با جمهوری اسلامی ایران باز بود.

تردد از مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان تسهیل می‌شود

علیزاده ضمن ابراز خرسندی از  فراهم بودن زمینه مناسب فعالیت‌های اقتصادی برای شهروندان جمهوری آذربایجان در ایران و استان اردبیل، گسترش سرمایه‌گذاری‌ها در دو کشور با مشارکت فعالان اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

وی از افزایش پروازها بین دو کشور و ساده کردن تردد بین مرزها برای عبور و مرور  دو ملت خبر داد و افزود: اهالی ایران و جمهوری آذربایجان از دیرباز دارای ارتباطات و اشتراکات فرهنگی و دینی بوده‌اند که همچنان این ارتباطات برقرار است.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران ضمن قدردانی از میهمان‌نوازی استان اردبیل گفت: با تسهیل تردد از مرز دو کشور، گردشگری سلامت نیز همگام با مبادلات تجاری تقویت می‌شود.

انتهای پیام/


٢٣:٣٩ - سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٣٩٤٥٤    /    تعداد نمایش : ١٣٦خروج