نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
جمعه ٠٢ مهر ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > کارخانه سیمان آرتا برای توسعه طرح های عمرانی نقش اساسی دارد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردببل:

کارخانه سیمان آرتا برای توسعه طرح های عمرانی نقش اساسی دارد

استاندار اردبیل گفت: کارخانه سیمان اردبیل (آرتا) برای تولید سیمان مورد نیاز طرح ها و توسعه استان اردبیل نقش اساسی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از کارخانه سیمان اظهار کرد: با توجه به موقعیت استقرار این کارخانه تمام طرح های عمرانی استان اردبیل در کمترین زمان ممکن سیمان مورد نیاز خود را با قیمت کارخانه تامین می کنند که این یک نعمت بزرگی برای منطقه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در وضعیت کمبود سیمان در بازار، این کارخانه روزانه ۴۲۰۰ تن سیمان تولید کرده است، افزود: گاهی مواقع مشکلات قطعی برق موانع تولید بوده که مدیریت کارخانه از موقعیت استفاده کرده و تعمیرات اساسی خود را در زمان قطعی برق انجام داده است تا در زمستان به مشکل برنخورد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: این کارخانه مادر در حال حاضر بصورت اسمی۳۲۰۰تن ظرفیت تولید دارد، افزود: با برنامه ریزی هایی که انجام شده در طرح توسعه ای کارخانه سیمان ۳۰۰ تن به ظرفیت فعلی افزوده می شود تا در مواقع بحرانی می تواند ۴۹۰۰تن سیمان تولید کند.

وی با اشاره به اینکه ۳۵۰نفر بصورت مستقیم در این کارخانه شاغل هستند بیان کرد: حدود ۱۸۰۰ نفر نیز بصورت غیر مستقیم از نعمت این کارخانه بزرگ بهره مند هستند و باید سرمایه گذاران اینگونه کارخانجات تقویت شوند.

بهنام جو ادامه داد: با وجود چنین کارخانه ای در استان طرح های بزرگی مثل پل های جاده ها، شهرک های صنعتی، منطقه اقتصادی و آزاد تجاری، طرح اقدام ملی مسکن، راه آهن اردبیل_ میانه و اردبیل _پارس آباد و صدها طرح عمرانی دیگر مشکل تامین سیمان نخواهند داشت.

این مسوول با بیان اینکه برای تامین برق سرمایه گذار به ایجاد پنل خورشیدی یا همکاری با نیروگاه ها را اقدام خواهد کرد، گفت:با تامین برق چنین کارخانه های اساسی در صورت قطعی برق تولید متوقف نخواهدشد و نیاز استان و سایر استان ها از این طریق تامین خواهد شد و تسهیلات لازم برای این موضوع و بحث توسعه ای در اختیار مالک کارخانه قرار می گیرد.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از مدیریت این کارخانه، اظهار کرد: به لحاظ توسعه زیرساخت ها و مسایل عمرانی استان بازار تقاضا برای کارخانه سیمان تا ۱۵ سال آینده نیز تضمین شده است و باید مردم و سرمایه گذاران را بیشتر مدنظر قرار دهند تا از تولید داخل استان در پروژه های خود استفاده کنند.

گفتنی است استاندار اردبیل به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی و رییس سازمان صمت از بخش های مختلف این کارخانه بازدید کرد.


١٣:٠٣ - دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨١٤٤    /    تعداد نمایش : ٨٨



خروج




تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٢ مهر ١٤٠٠