نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > پلمپ اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل تاکید کرد:

پلمپ اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند

استاندار اردبیل بر پلمپ اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، تاکید کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل اکبر بهنام جو در جلسه ویدئوکنفرانسی با فرمانداران اظهار کرد: بازار و پاساژهای اردبیل با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند ولی در صورت بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی از سوی مراجع مربوطه باید پلمپ شوند.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، رستوران ها و اغذیه فروشی به صورت بیرون بر حق فعالیت دارند و قلیان سراها حق فعالیت ندارند و نیروها نظارتی موظفند در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی انجام دهند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در اردبیل خواستار رعایت دقیق  پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و تجمعات شد و افزود: اگر مردم این شیوه نامه ها را رعایت نکنند با توجه به وضعیت وخیم استان های جنوبی و تهران، شاهد وخامت وضعیت کرونایی در استان و افزایش تصاعدی بیماران و فوت شدگان خواهیم بود.

استاندار اردبیل از تمامی فرمانداران و دستگاه های اجرایی مرتبط خواست نظارت بر رعایت پروتکل ها را تشدید کنند و هر گونه کوتاهی در این زمینه را غیرقابل قبول دانست.

بهنام جو همچنین بر انجام به موقع واکسیناسیون گروه های سنی مشمول تاکید کرد و گفت: فرمانداران و مراکز بهداشتی تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرند که گروه های سنی معرفی شده در کمترین زمان ممکن به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اظهار کرد: بررسی بیماران بستری در بیمارستان ها نشان می دهد تعداد افرادی که واکسن زده اند و در بیمارستان ها بستری هستند بسیار پایین است و این نشانگر مقاومت افراد واکسینه شده در برابر کروناست.

استاندار اردبیل از مردم استان خواست موضوع واکسیناسیون را جدی بگیرند و بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت خیلی سریع اقدام کنند.

در این جلسه رییس دانشگاه علوم پزشکی، معاون سپاه حضرت عباس(ع) و فرمانداران و مسئولان  بهداشت استان گزارش و نظرات خود را در خصوص آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون ارایه کردند.


٢٢:٢١ - سه شنبه ٢٩ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٨٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠