نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > ۲۰۰میلیارد تومان برای راه انداری گاوداری صنعتی سرمایه گذاری می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

۲۰۰میلیارد تومان برای راه انداری گاوداری صنعتی سرمایه گذاری می شود

استاندار اردبیل گفت: برای احداث و راه اندازی گاوداری صنعتی ۵هزار راسی در شهرستان مشکین شهر بیش از۲۰۰ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام در جریان بازدید، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های بزرگ شهرستان مشکین شهر اظهار کرد: در کنار دامپروری، باغداری و کشاورزی باید سالن های سردخانه و واحدهای صنایع تبدیلی احداث شود ک طرح های بزرگ صنعتی در این بخش نیز در حال اجرا است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : با تامین اعتبار مورد نیاز برای پروژه های عمرانی به ویژه چهار خطه کردن جاده مشکین شهر _اردبیل ، این مسیر بطور کامل به بزرگراه تبدیل می شود.

استاندار اردبیل افزود: برای پایان پروژه جاده مشگین شهر_ اردبیل ۵۰میلیارد تومان نیاز است که تاکنون ۲۵میلیارد تومان آن تامین شده و قول مساعدی که رییس سازمان برنامه و بودجه داده، مطالبات پیمانکار و مابقی اعتبارات از خزانه وصول می شود تا پیمانکار مربوطه این طرح را به پایان برساند.

وی با بیان اینکه اکنون ۱۰ کیلومتر از جاده اردبیل به مشکین شهر برای روکش دوم آماده شده است، بیان کرد: ۸ کیلومتر مسیر باقی مانده که در صورت تامین اعتبار لازم کار تعریض به پایان می رسد زیر ساخت جاده اصلی پیشرفت خوبی دارد و بعد از اتمام این جاده عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده مشکین شهر به اهر نیز آغاز می شود.

بهنام جو با اشاره به برخی از پروژه های گردشگری شهرستان مشگین شهر عنوان کرد: امسال برای بزرگترین موزه تاریخی استان( موزه مشکین شهر) که ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار ملی جذب شده و در سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشی وصنایع دستی در چند روز آینده اعتبارات تکمیلی این طرح تامین می شود و این موزه نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری کامل می رسد.

این مسوول از پایان کار ساماندهی محوطه باستانی شهر یئری مشکین شهر خبر داد و افزود: در جهت جذب گردشگر و جلوگیری از فرسایش سایت شهر یئری کارهای خوبی صورت گرفته که امید می رود تا چند ماه آینده پروژه در دست اجرای این محوطه نیز به پایان برسد.

وی همچنین با اشاره به افتتاح آب گرم قوتور سویی گفت: این آب معدنی با دبی ۲۲ لیتر حجم و دمای ۳۵درجه سانتی گراد با صرف هزینه ۱۲میلیارد تومان جهت ساماندهی امروز به بهره برداری رسید و در کنار این طرح نیاز است کاسبان و مغازه داران محدوده این مجموعه همکاری لازم را انجام دهند تا با ساماندهی بازار اطراف یک محیط زیبا و چشم نواز جهت جذب گردشگر راه اندازی شود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: کار احداث ساختمان پیست اسکی شابیل نیز رو به اتمام است که در صورت بازسازی امور فنی آن شهرستان مشکین شهر به قطب گردشگری چهار فصل تبدیل می شود.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل با اشاره به وضیعت صنعت شهرستان مشکین شهر نیز اظهار کرد: خوشبختانه صنعت کامیون سازی کار خود را آغاز کرده و خط مونتاژ موتور در این مجموعه تحول بزرگی در حوزه صنعتی این شهرستان ایجاد کرده است و با راه اندازی فازهای بعدی اشتغال زایی خوبی در منطقه ایجاد می شود.

وی کارخانه بسته بندی کاغذ را با اشتغالزایی برای ۱۰۰نفر،  از دیگر طرح های صنعتی مشکین شهر برشمرد و بیان کرد: برای این حوزه نیز ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه درگردش مورد نیاز است که با پیگیری های لازم در این مورد نیز سرمایه گذار  را حمایت خواهیم کرد.

بهنام جو همچنین از افتتاح مصلی شهر مشکین شهر تا پایان مردادماه خبر داد و افزود: برای تکمیل این طرح ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار جهت تسویه مطالبات پیمانکار نیاز است که با این مبلغ باهمکاری مدیریت برنانه ریزی استان تامین،و  ۴هفته آینده به صورت رسمی نماز جمعه در این مصلی برپا می شود.

وی اتمام کار آبرسانی مشکین شهر را از دیگر پروژه های مهم این شهرستان عنوان کرد و افزود: هر سال با رانش هایی که صورت می گرفت این طرح با مشکل مواجه می شد ولی امسال با انجام کار اساسی و زیربنایی توسط مشاورین حوادث غیر مترقبه و تامین اعتبار بالغ بر ۳۰میلیارد تومان به صورت دائمی کار حوضچه ها و خط انتقال تکمیل می شود.

بهنام جو با بیان اینکه امسال در سطح کشور ۵۴درصد کاهش بارندگی وجود دارد، گفت: کاهش بارندگی به آب چشمه ها و سفره های زیرزمینی استان تاثیر مستقیم داشته، ولی کارهای اساسی چون طرح ماده ۵۶ مجتمع آبرسانی سبلان آب رسانی روستایی مرحله آخر را طی می کند و پیمانکاران مربوطه کار خود را به زودی آغاز می کنند.

گفتتی است در این سفر یک روزه آیت ا... عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، عباس زاده نماینده مردم مشکین شهر در مجلس، امام جمعه مشکین شهر، فرماندار مشکین شهر و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی متبوعه استاندار اردبیل را همراهی کردند.


١١:٠٤ - جمعه ٢٥ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٨٠٤    /    تعداد نمایش : ١٩٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠