نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اقدامات ثبت اسناد، مانع افزایش تعارضات و اختلافات است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

اقدامات ثبت اسناد، مانع افزایش تعارضات و اختلافات است

استاندار اردبیل گفت: اقدامات مهمی که سازمان ثبت اسناد با بهره گیری از کارشناسان زبده انجام می دهد باعث کاهش تعارضات و تخلفات بین مردم و ارگان های مختلف می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از سازمان ثبت استاد استان اظهار کرد: صدور سند تک برگ و شناسنامه دار کردن اراضی سبب می شود اختلافات بین مردم ، دولت و بخش خصوصی کاهش یابد و مالکان به حق خود قانع باشند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برای یک زمین چندین نفر سند داشتند و با بازنگری این اختلافات از بین رفته است، افزود: با صدور سند تک برگ و شناسایی اراضی در روستاها و مناطق شهری ارزش اراضی افزایش یافته و این اسناد به عنوان یک ضمانت نامه معتبر در بانک ها و ارگان ها جهت حل مشکلات مورد بهره برداری قرار می گیرند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: صاحبان املاک سند دار در بحث تولید و توسعه هیچ مشکلی نداشته و در مسایل اخذ تسهیلات نسبت به افرادی که ملک آنها قول نامه ای است خیلی راحت مشکل خود را حل می کنند.

وی با اشاره به اینکه با اقدام ثبت اسناد توسعه تولید اتفاق می افتد، اظهار کرد : علاوه بر آن جلوی مهاجرت های بی رویه در روستاها و مناطق کشاورزی گرفته می شود و روستاییان با داشتن اسناد معتبر می توانند در راستای توسعه و تولید در مناطق مختلف بدون دغدغه معارض گام های اساسی بر دارند.

بهنام جو بیان کرد: ۴۲ روستا در محدوده کشت و صنعت مغان از اول انقلاب به لحاظ نداشتن سند مالکیت بلاتکلیف بودند که با اقدام و پیگیری استانداری و هیئت دولت این مشکل چند ساله هم مرتفع شده و امید دیگری در زندگی عشایر مغان بوجود آمد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها هم در بحث مالکیت زمین ها باید شفاف سازی کنند، گفت: برخی زمین ها در محدوده شهری گاهی مواقع فاقد سند مالکیت است و شهرداری ها با احصا این زمین ها و با همکاری ثبت اسناد این مورد را نیز شفاف سازی کنند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: طبق گزارش ثبت اسناد استان در طول ۱۳ سال گذشته برای ۲۸۷هزار هکتار از زمین ها و در طول یک سال گذشته نیز ۳۵۶ هزار هکتار از زمین ها سند تک برگ صادر شده است که نشان دهنده فعالیت ثبت اسناد و کارکنان این سازمان مهم قضایی است.


١٩:٢٦ - پنج شنبه ١٠ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧٢٨    /    تعداد نمایش : ١٤٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠