نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > سهم استان اردبیل از تسهیلات قرض الحسنه به کارکنان وظیفه اعلام می شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

سهم استان اردبیل از تسهیلات قرض الحسنه به کارکنان وظیفه اعلام می شود

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: برای سال جاری جهت اشتغال کارکنان وظیفه در کشور نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده که سهم  استان از این میزان جهت اشتغال افراد متقاضی اعلام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، حسین وطن دوست در جلسه کارگروه تخصصی مهارت آموزی واشتغال کارکنان وظیفه استان  اظهار کرد:در زمینه مهارت آموزی  کارکنان وظیفه عملکرد استان علیرغم محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی مطلوب ارزیابی می شود.

وی افزود: در سال گذشته ۲۳۹ رشته مهارت آموزی برپا شده و  تعداد ۶هزارو ۱۳۶ نفر  اموزش دیدیه که حدود ۱۰۰۰نفر از خدمات خدمت سربازی فارغ شده اند  و در آینده ای نزدیک تسهیلات اشتغالزایی به این افراد پرداخت می شود. 

به گفته وطن دوست، در سال جاری ۲هزار ۵۸۸ نفر  تا کنون آموزش دیده اند و بقیه هم در رشته های مختلف در حال آموزش هستند.

 مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: یکی از حمایت های نظام جمهوری اسلامی به ویژه نیروهای مسلح از کارکنان وظیفه جهت آموزش و مهارت کارکنان است و افرادی که از مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای و عمومی عقب افتاده اند می توانند از این فرصت استفاده کرده و بعد از اتمام خدمت به کارگیری می‌شوند.

وطن دوست تصریح کرد: پیشنهاد شورای عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه است که جهت تجهیز کارگاه های مهارت آموزی دستگاه های استانی و هزینه حق الزحمه مربیان ، اعتبارات لازم تامین می شود.

او ادامه داد:قرارگاه  می تواند به منظور تسریع و تسهیل در امور تسهیلات و پیگیری تحقق اشتغال افراد فارغ از خدمت ، سامانه ای جهت ثبت نام متقاضیان منقضی از خدمت راه اندازی کند.

 این جلسه همزمان با سی و هشتمین کمیسیون دائمی شورای عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه با حضور سردار بابازاده فرمانده سپاه استان و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهید باکری سپاه استان برگزار شد .


١١:٤٨ - چهارشنبه ٩ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧٢١    /    تعداد نمایش : ١١٥خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠