نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی کلنگ زنی شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور استاندار اردبیل:

رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی کلنگ زنی شد

با حضور استاندار اردبیل و جمعی از خیران استان رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی با پیش بینی اعتبار ۴۰میلیارد تومان توسط خیر اردبیلی کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، استاندار اردبیل در جریان بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ورود خیرین در توسعه دانشگاه های سطح استان قابل توجه بوده که نمونه آن احداث دانشگاه صنعتی در اردبیل و خوابگاه های ۱۴ واحدی متاهلین دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی است.

اکبر بهنام جو احداث خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها از سوی خیران را کاری ماندگار بر شمرد و اظهار کرد: خیران عاقبت اندیش با احداث اولین خوابگاه‌های دانشجویی متاهلین آرامش و امید را به دانشجویان و خانواده آنها اهدا کرده اند و این کار باعث شده اردبیل الگوی خوبی برای نسل حاضر و سایر دانشگاه های کشور باشد.

وی اضافه کرد: دانشجویان غیر بومی و خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌ها ابتدا رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها را در نظر می گیرند سپس به امکانات موجود در آن را پیگیری می کنند که در این راستا دانشگاه محقق اردبیلی برای اولین‌بار در رتبه‌بندی تایمز وارد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شاخص صنعت در استان اردبیل روبه افزایش است، افزود: در سال ۹۹ شاخص صنعت در استان ۳درصد رشد داشته و جایگاه استان در مقایسه با استان‌های دیگر بهتر شده است.

بهنام جو در رابطه با افتتاح مرکز نو آوری دانشگاه محقق اردبیلی اظهارکرد : مراکز نوآوری در استان جهش خوبی داشته و تلاش می‌شود این مراکز در نقاط مختلف توسعه بیشتری داشته باشد.

وی افزود: مرکز نوآوری و رشد دانشگاه محقق  اردبیلی به عنوان هفتمین مرکز نوآوری و رشد، و همچنین بهترین مرکز  به بهره برداری رسید و دانشجویان و نخبگان از این مرکز باید بهره برداری کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: سال گذشته دکتر ستاری معاون رییس جمهور در جریان سفر به استان، ۳ مرکز نوآوری دانشگاه آزاد ،دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه محقق را هدف‌گذاری کرد که این به افتتاح این طرح به هدف گذاری معاون رییس پارک علم و فناوری دست می یابیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مراکز نوآوری در دانشگاه ها توسعه می یاید، گفت: مرکز نوآوری دانشگاه محقق در فضایی ۱۷۵۰ متر زیربنا، با بهترین معماری و تجهیزات برای رشد خلاقیت دانشجویان در نظر گرفته شده تا در دوران دانشجویی که تحصیلاتشان را  ادامه می‌دهند، ارتباطی با فضای کسب و کار بیرون نیز پیدا کنند و بتوانند به آینده خود امیدوار باشند و در زمان دانشجویی شان به توسعه استان ، صنعت استان، کشاورزی استان کمک کنند. 

این مسوول تصریح کرد: فضای ارتباطی بسیار خوبی  آغاز شده که از یک سال پیش ارتباط دانشگاه با صنعت افزایش یافته و جلسات متعددی در این رابطه برگزار شده است.

بهنام جو با اشاره به اینکه وضعیت دنیا در حال تکامل است افزود: با راه اندازی چنین مراکز نوآوری به همراه ایده های نو به سمت تکامل حرکت می کنیم تا از جهان عقب نیافتیم و با ایدهای بهتر توان مدیریت استان و کشور را پیدا می کنیم.

در این آیین مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی و خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی قدرت حاج نوری افتتاح و احداث خوابگاه متاهلی ۱۴ واحدی حمید محسنی‌راد و رصدخانه خیری دانشگاه از سوی محمدزاده آغاز شد و در پایان از چهار خیر اردبیلی از سوی استاندار اردبیل تجلیل شد.


١٠:٠٤ - يکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٤٦٤    /    تعداد نمایش : ١٢٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠