نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بزرگراههای جدید با هدف کاهش تصادفات در اردبیل احداث می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

بزرگراههای جدید با هدف کاهش تصادفات در اردبیل احداث می شود

استاندار اردبیل گفت: بزرگراههای جدید با هدف کاهش تصادفات در اردبیل احداث می شود.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه شورای راهبری تصادفات استان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر از جاده های استان در محورهای مختلف در دست احداث است و هر سال تا۶۰ کیلومتر به بزرگراه های سطح استان با هدف کاهش میزان تصادفات جاده ای افزوده می شود.

این مسوول اظهار کرد: نسبت به سه سال گذشته کار احداث بزرگراه ها در استان اردبیل با جذب اعتبار مناسب رشد قابل توجهی یافته و در حال حاضر در شمال استان از پارس آباد به سمت مشگین شهر، در مشگین شهر، محور رضی امیرکندی و گرمی به سمت بیله سوار در حال احداث است.

بهنام جو با بیان اینکه در آمار مقایسه ای میزان تصادفات برون شهری در دو ماهه سالجاری نسبت به دو ماهه سال ۹۹ چندان تغییری دیده نمی شود، بیان کرد: اصلی ترین راهکار در کاهش میزان تصادفات در سطح استان بویژه در فصل تابستان اجرای برنامه های اساسی و ایمن سازی جاده ها است.

استاندار اردبیل از  ایمن سازی جاده سرچم از دو محور اردبیل به سرچم و به عکس خبر داد و افزود: یکی از تاثیر گذارترین جاده ها یعنی کلور درام در محور زنجان _منجیل به سمت خلخال است که با احداث و بهسازی آن بار ترافیک جاده سرچم کاهش می یابد و سبب کاهش خیلی از تصادفات می شود.

بهنامجو با بیان اینکه این محور در حال احداث است و قطعه اول نیز  بزودی شروع می شود، بیان کرد: ساخت قطعه اول کار به مناقصه رفته است و امید می رود در سالهای آینده یک محور ایمن و پر کاربرد برای رانندگان ایجاد شود.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از فرماندهی انتظامی استان و عوامل انتظامی گفت: نیروی انتظامی تحت فرماندهی سردار حسینی در ایجاد امنیت و آرامش مردم شبانه روزی تلاش می کنند .

استاندار اردبیل گفت: ۴۲ دستگاه دوربین ثبت تخلف و سرعت سنج در جاده های استان نصب شده  که نصب دوربین های هوشمند در جاده ها می تواند بازدارنده باشد.

بهنام جو افزود: با نصب دوربین های ثبت تخلف در جاده ها میزان سرعت در کنترل شده و کاهش تصادفات را در استان شاهد خواهیم بود که در این راستا در سطح استان۴۲ دوربین نصب شده و شش دوربین دیگر نیز خریداری و بزودی نصب می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۱۷ دستگاه از دوربین های نصب شده مجهز به کنترل سرعت متوسط هستند، عنوان کرد: این کار سبب می شود رانندگان از قانون سرعت مجاز پیروی کنند و بزودی تمامی محورهای استان نیز به سیستم کنترل سرعت متوسط مجهز می شوند.

وی همچنین از احداث ساختمان پلیس راه در جاده های اهر، پارس آباد و خلخال خبر داد و افزود: برای کاهش آمار تصادفات در داخل شهر اردبیل نیز با همکاری شهرداری مرکز ساختمان مانیتورینگ تجهیز و  برای کنترل هوشنمد رانندگان راه اندازی می شود. 

در این جلسه فرمانده انتظامی استان اردبیل و جمعی از اعضای جلسه کزارش عملکرد خود را تشریح کردند.


٠٨:١٦ - يکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٤٦٣    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١١ مرداد ١٤٠٠