7
فرمانداري نير - اخبار > تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید در راستای احیای حقوق شهروندی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»


  چاپ        ارسال به دوست

ستاد صیانت از حقوق شهروندی در شهرستان نیر تشکیل شد

تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید در راستای احیای حقوق شهروندی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نیر، مهدی احمدی در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی که با حضور اعضا در محل فرمانداری  تشکیل شده بود به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و احترم به حقوق شهروندی اشاره کرد.

 وی افزود: احترام به حقوق شهروندی جزو برنامه‌های دولت تدبیر و امید است و به همین خاطر است که این دولت منشور حقوق شهروندی را تدوین و اجرایی کرده است.

فرماندار شهرستان نیر با تاکید بر استفاده از ابزار مختلف در راستای اشاعه حقوق شهروندی، یادآور شد: منشور حقوق شهروندی توسط رئیس جمهور ابلاغ شده که دستگاه‌های اجرایی باید در راستای این منشور و با بهره‌گیری از مفاد آن در دوره‌های زمانی متناوب پیامی فرهنگی را تهیه و در محیط دستگاه خود نصب کنند.

احمدی عنوان کرد: باید ضمن ارزیابی از عملکرد ادارات دولتی، با استفاده از اصول صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب، زمینه خدمت‌رسانی بهتر به مردم فراهم شود.

وی ارزیابی عملکرد ادارات دولتی را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به مردم موثر دانست و افزود: مدیران دولتی گزارش‌های ماهانه خود را در زمینه پیاده‌سازی اصول و موارد صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب به صورت منظم به فرمانداری ارائه دهند.

فرماندار نیر با لازم دانستن مقوله آموزش به کارکنان، خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های ضمن خدمت، تشویق کارکنان ساعی و ارشاد متخلفان، تبلیغات و فضاسازی محیط می‌تواند به بهبود عملکرد کارکنان در مسیر خدمت‌رسانی بهتر کمک کند.

احمدی افزود: با برپایی میز خدمت در ورودی ادارات می‌توان ضمن راهنمایی مراجعان و آشنایی ایشان با روند کار و قوانین و مقررات، از سردرگمی افراد در ادارات دولتی جلوگیری کرد.

وی از مدیران ادارات دولتی خواست نسبت به رعایت اصول عفاف و حجاب همت کنند و ضمن تدوین و ترویج منشور عفاف و حجاب در اداره، برنامه‌های آموزشی کارکنان را در دستور کار قرار دهند.

فرماندارنیر تصریح کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی، خدمات مشاوره‌ای و تبلیغات محیطی به ترویج عفاف و حجاب در ادارات کمک می‌کند و مدیران باید از آثار و تولیدات فرهنگی و هنری با موضوع عفاف و حجاب حمایت کنند.


 


٠٧:٥٠ - پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٣١٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها

تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.