جمعه ٠٤ اسفند ١٣٩٦
سال نود و شش «سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»
اخبار > 2 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی خلخال دایر شد


  چاپ        ارسال به دوست

2 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی خلخال دایر شد

دکتر علی اکبر شکارچی روز سه شنبه در نشستی با فرماندار خلخال گفت: رشته فناوری اطلاعات پزشکی و تغذیه 2 رشته جدیدی است که به جمع رشته های تحصیلی موجود این دانشکده افزوده خواهد شد.
وی به افزایش 40 درصدی اعتبارات این دانشکده اشاره کرد و افزود: در حالی که میزان اعتبارات سایر دانشکده های علوم پزشکی کشور هفت درصد برای سال آینده در بودجه پیش بینی شده با تلاش و پیگیری نماینده مردم خلخال در مجلس و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، اعتبارات دانشکده علوم پزشکی خلخال افزایش چشمگیری دارد.
او احداث هشت واحد مسکونی جدید برای پزشکان متخصص میهمان خلخال ، توسعه فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان و راه اندازی 23 تخت اورژانس را از جمله برنامه های در دست اقدام دانشکده علوم پزشکی خلخال برای ارتقای سطح خدمات پزشکی ارائه شده به مردم و رفاه حال پزشکان متخصص غیربومی سال آینده ذکر کرد.
فرماندار خلخال هم در این نشست گفت: تلاش دانشکده علوم پزشکی و پزشکان این شهرستان در ارائه خدمات ارزنده و شایسته بهداشتی و درمانی به مردم منطقه قابل تقدیر است.
فریدون بابایی افزود: پزشکان خلخال برغم اینکه بیش از یک سال کارانه و مطالبات خود را از سازمان های بیمه گر دریافت نکرده اند، در ارائه خدمات پزشکی به بیماران و مردم کوتاهی نکرده و با جان و دل تلاش می کنند.
وی انجام 18 عمل جراحی در یک روز توسط پزشک جراح و متخصص بیماری های چشم در بیمارستان خلخال را نمونه ای از خدمات ایثارگرانه پزشکان فعال در دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برشمرد.
بابایی گفت: ارائه خدمات تخصصی پزشکی توسط 25 پزشک متخصص در سیستم دانشکده علوم پزشکی خلخال همراه با افزایش امکانات مورد نیاز پزشکی روز از جمله خرید و راه اندازی تجهیزات لاپاراسکوپی جهت انجام اعمال جراحی داخلی بدون شکاف شکم ، تجهیزات جدید چشم پزشکی برای انجام اعمال جراحی پارگی شبکیه در بیمارستان و وجود پزشک در درمانگاه ها و مراکز بهداشتی شهری و روستایی موجب افزایش رضایت عمومی مردم از سیستم بهداشت و درمان خلخال شده است.
وی با انتقاد از نگرش منفی برخی از سایت ها و کانال های تلگرامی به خدمات پزشکی ارائه شده به مردم گفت: خدمت پزشکان متخصص غیربومی در شهرستان کم برخورداری همچون خلخال که امکانات رفاهی آن قابل قیاس با امکانات مناطق برخوردار کشور نیست، جای تقدیر دارد.
او افزود: انتظار از رسانه های جمعی پرهیز از هرگونه تبلیغات منفی و تغییر در نوع نگرش به سیستم بهداشت و درمان منطقه در جهت دلگرمی پزشکان متعهد و تلاشگر این شهرستان است.


١٣:٣٧ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٢٣٥    /    تعداد نمایش : ٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.