سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی »
همدیگر را دریابید

همدیگر را دریابید

اسلام می خواهد پیروان این دین بزرگ، همواره قبل از خود به فکر دیگران باشند. بر سر سفره که می نشینند، ابتدا به سیری یا گرسنگی همسایه خود فکر کنند، لباس که می پوشند، اول به پوشیده یا برهنه بودن دوست خود بیندیشند، درآمدی که کسب می کنند، نخست به دارا بودن یا فقیربودن نزدیکان خود توجه داشته باشند.

حتی در معنوی ترین و آسمانی ترین امور یعنی مناجات با خداوند و دعا و راز و نیاز هم خداوند دوست دارد بندگانش، ابتدا به حاجات یکدیگر توجه کنند و مشکلات برادران و دوستان خود را با خداوند در میان بگذارند.

پیش از آن که از درد و بیماری خود سخن بگویند، شفای بیماری برادر و دوست خود را طلب کنند.

پیش از آنکه توفیق و عافیت خود را بخواهند، توفیق و سلامت و سعادت دوستانشان را آرزو کنند، چنین دعایی زودتر از همه دعاها استجابت می شود؛ در حالی که فرشتگان خداوند برای این دعاکننده، دعا می کنند و از خدا دو برابر آنچه خواسته برای خودش می خواهند.

راستی، وقتی دست به دعا برمی داریم ، وقتی به نماز و عبادت می ایستیم، وقتی سپیده دمان رو به درگاه پروردگار می کنیم ، اول به یاد چه کسی می افتیم؟ خودمان یا دیگران؟

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: سریع ترین دعایی که مورد اجابت خداوند واقع می شود و در معرض پذیرش خدا قرار دارد، دعای پنهانی برادر و رفیق، در حق دوست و برادر است. هر چه بگوید دو فرشته برای او دعا می کنند و می گویند دو برابر آن برای خود توست.

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم : اسرع الدعاء نجحا بلاجابه دعاء الاخ لاخیه بظهر الغیب کلما یدعو یتول له ملکان : و لک مثلاه.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3188
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 2212946
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1250
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved