چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

محدودیت های کرونایی تشدید می شود

استاندار اردبیل از اعمال و تشدید محدودیت های کرونایی در اماکن و تفریح گاه ها برای کنترل شیوع و انتشار ویروس دلتای کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرمانداران با محور کنترل بیماری کرونا تصریح کرد: با توجه به شیوع بالای کرونای دلتا در همنشینی و دورهمی ها ، تمامی رستوران ها باید از پذیرش مشتری در داخل خودداری و به صورت بیرون بر فعالیت کنند.

وی افزود: اماکن گردشگری از جمله آبدرمانی ها تعطیل و هتل ها نیز نباید مسافر پذیرش کنند.

استاندار اردبیل با دعوت از همه اقشار برای رعایت پروتکل های بهداشتی و تذکر به همدیگر،  افزایش شمار بستری در بیمارستان های استان را نگران کننده دانست.

بهنام جو بیان کرد:  به جهت عدم رعایت پروتکل ها ، برپایی تجمعات و دورهمی ها شاهد تکمیل بیمارستان های استان هستیم.

وی گفت: در حال حاضر ۵۴۵ نفر به طور مستقیم در بیمارستان ها و ۳۰۰ نفر هم در داخل منازل بستری هستند که با اخذ دستورات پزشکی در خانه تحت درمان هستند.

استاندار اردبیل با اشاره به بستری بودن ۸۵۰ نفر در بیمارستان ها و منازل تعداد بستری های پیک قبلی را ۶۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد بستری در خیز جدید بالا رفته و این موضوع به دلیل پایین آمدن  رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری دورهمی ها و مراسم جشن عروسی و تولد و ختم است.

بهنام جو افزایش میزان واکسیناسیون در استان را یادآور شد و افزود: میزان واکسیناسیون در دو هفته پیش دو هزار نفر  در روز بود که هم اکنون به ۱۳ هزار نفر در  روز رسیده است. 

وی بیان کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ ساله در استان در حال انجام است و علاوه بر آن گروه های در ،معرض خطر از جمله رانندگان اتوبوس ، بانک ها و کسانی که با عموم ارتباط دارند ،واکسینه می شوند.

وی با دعوت از جامعه هدف برای دریافت واکسن، گفت:  بیشتر افرادی که در بیمارستان ها بستری هستند ، واکسن دریافت نکرده اند و میزان بستری افرادی که واکسن دریافت کرده اند ، بسیار اندک است.


١٧:١٤ - سه شنبه ١٢ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٨٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٥١خروج