نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
جمعه ٠٢ مهر ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در خانه ها ممنوع است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در خانه ها ممنوع است

استاندار اردبیل گفت: برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در خانه ها که موجب اجتماع مردم می شود ممنوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: در صورت مشاهده برگزاری چنین مراسمی در خانه ها برخورد های قانونی اعمال می شود.

وی بیان کرد: با برگزاری هر گونه اجتماع بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و جمع شدن تماشا کننده نیز در سطح شهر به جد برخورد می شود.

استاندار اردبیل گفت: در خصوص برگزاری هر گونه مراسم در ماه محرم محدودیت ها بر اساس تصمیمات ستاد کشوری و استانی کرونا اقدام می شود.

بهنام جو با اشاره به قرار گرفتن استان در وضعیت قرمز و پیک کرونا از بستری بودن ۳۹۳ نفر در بیمارستان های استان خبر داد.

وی افزود: باید مردم و مسوولان با همکاری هم برای سیر نزولی کرونا در استان تلاش کرده و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه ، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از مراسم جمعی را تا پایان سال ادامه دهند.

استاندار اردبیل ادامه اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی در وضعیت کنونی را گامی برای سیر نزولی کرونا در استان و رسیدن به وضعیت زرد و سفید تا یکماه آینده عنوان کرد.

بهنام جو فرهنگ سازی رسانه ها، تذکرات حضوری در اماکن و خیابان ها ، تبلیغات و نظارت های انتظامی و بهداشتی را از جمله اقداماتی عنوان کرد که از سوی حوزه های مربوطه باید به طور مرتب اعمال شود.

وی در ادامه به تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه کادر درمان و پرستاران در بیمارستان ها اشاره کرد و از اجرای تمهیدات لازم برای دورکاری همسران پرستاران که جزو نیروهای دولتی هستند، خبر داد.

بهنام جو افزود: در صورتی که زن و یا شوهر هر یک از نیروهای درمانی درگیر با بخش کرونا جزو نیروهای اداری باشد برای سهولت در کارهای منزل و نگهداری از فرزندان می تواند از دورکاری استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این جلسه گفت: در صورت بی توجهی به سیر افسار گسیخته کرونا در هفته های گذشته تعداد بستری ها بیشتر از وضعیت کنونی می شد.

شهرام حبیب زاده افزود: با اینکه هنوز وضعیت صعودی کرونا مهار نشده ، ولی از شدت آن کاسته شده است.

وی تصریح کرد: در ۱۰ روز اخیر تعداد بخش ها و تخت های بستری در بیمارستان های استان افزوده شده و هیچ بیمار کرونایی در استان بدون تخت نمانده است.

وی گفت: در حال حاضر تعداد بستری ها و مرخصی ها با تعداد ۵۵ تا ۷۰ نفر به بالانس رسیده و بستری ها معادل مرخصی ها است.

حبیب زاده بیان کرد: هم اکنون ۶۷ بیمار در بخش آی سی یو بستری بوده و در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.


١٢:٥٢ - شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٢٢١    /    تعداد نمایش : ٣٢١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٢ مهر ١٤٠٠