نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩

اخبار > ۷۵۵واحد صنعتی در استان اردبیل فعال هستند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون اقتصادی استاندار اردبیل:

۷۵۵واحد صنعتی در استان اردبیل فعال هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در بخش صنعت ۱۰۶۹ واحد صنعتی دارای پروانه در استان وجود دارد که ۷۵۵ واحد با ظرفیت های مختلف فعالیت می کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
ارژنگ عزیز در جلسه بررسی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی که با حضور معاونین برنامه ریزی فرمانداری های شهرستان ها برگزار شد اظهار داشت: تعدادی از واحدهای صنعتی و صنایع تبدیلی در شهرک های صنعتی استان بنا به دلایلی راکد هستند.
وی با بیان اینکه ۱۱۶ واحد صنایع تبدیلی از سازمان جهاد کشاورزی مجوز گرفته اند گفت: طبق آمار ارایه شده با تامین ۱هزار ۶۳۶میلیارد ریال اعتبار ۱۶۶واحد صنعتی با اشتغال ۲۵۹۶نفر به چرخه تولید باز می گردند.
معاون اقتصادی استاندار اردبیل افزود:۶۶واحد تولیدی توسط بانک های عامل تملک شده باید در قالب اقاله یا واگذاری به غیر تعیین تکلیف شود.
وی افزود:فرمانداری ها در شهرستان ها باید در مورد واحدهایی که در سال جاری به بهره برداری می رسند باید تمرکز بیشتری داشته باشند.
عزیزی از اجرای ۱۰۶طرح بالای ۶۰ درصد فیزیکی در حوزه کشاورزی را یاد آور شد و اظهار کرد: ۲۷ طرح در حوزه صنعت و ۸ مورد در بخش گردشگری در سال جاری به بهره برداری می رسند.
این مسئول برنامه ریزی تا۱۴۰۴ در حوزه های مختلف جهت ایجاد اشتغال و تولید را جز الویت ها دانست و گفت: افزایش کشت گلخانه ای در شهرستان ها در دستور کار قرار گرفته ۳۵۲۴ هکتار تا۱۴۰۴ باید کشت گلخانه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۳۰۰هکتار برای کشت گلخانه ای هدف گذاری شده است گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، افزایش راندمان تولید در کشت گلخانه ای و ایجاد اشتغال پایدار باید سرمایه گذاری ها به سمت ایجاد سوله های گلخانه و کشت محصولات گلخانه ای سوق داده شود..
ارژنگ عزیزی ادامه داد: فرمانداری ها و معاونان برنامه ریزی برای شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی ، خدماتی، گردشگری و صنایع تبدیلی بصورت دقیق احصا کرده تا برش شهرستانی جهت رفع موانع اقدام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود:ظرفیت های صادراتی هر شهرستان جهت تعامل با بازار هدف و تنظیم بازار بصورت مستمر بررسی و برنامه ریزی های لازم انجام شود.
وی افزود: توافقی که بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و جهاد کشاورزی استان صورت گرفته بجای اعطای تسهیلات به متقاضیان وام پرورش دام، دام مولد اصلاح شده تحویل داده می شود.
ارژنگ عزیزی عنوان کرد:۹۵درصد از واحدهای شهرک های صنعتی را صنایع کوچک۲/۴درصد صنایع متوسط و ۲/۶درصد صنایع بزرگ تشکیل می دهد باید به سمت تولید و جذب سرمایه گذار حرکت کنیم.
در این جلسه چند نفر از معاونان برنامه ریزی فرمانداری ها، مدیران کل دفتر اقتصادی استانداری ، آموزش فنی و حرفه ای ، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی پیشنهاد و راهکارهای خود را ارایه دادند.


١٢:٠٣ - پنج شنبه ٢٠ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٥٨٠    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩