نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨

اخبار > استان اردبیل جزو پنج استان تولید کننده تیرآهن قرار می گیرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

استان اردبیل جزو پنج استان تولید کننده تیرآهن قرار می گیرد

استاندار اردبیل گفت:  با تکمیل کارخانه فولاد نوردسپهر سبلان، استان اردبیل جزء چند استان تولید کننده تیر آهن کشور قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل
؛ اکبر بهنام جو که در بازدید از کارخانه فولاد سپهر سبلان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل سخن می‌گفت، افزود:کارخانه ذوب آهن استان سالانه ۱۲۰ هزار تن شمش فولاد تولید می کند که تا پایان امسال با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای به ۱۷۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

او ادامه داد:با توسعه کارخانه فولاد سپهر سبلان ۵۰ نفر اشتغالزایی جدید نیز به مجموعه اشتغال این واحد تولیدی افزوده می شود.

بهنام جو با بیان اینکه برای حل مشکلات و موانع تولید این واحد تولیدی از جمله تامین برق صنعتی پیگیری‌های لازم انجام می گیرد از اجرای فاز دوم این کارخانه با عنوان نوردسپهر سبلان با اشتغالزایی جدید ۳۰۰ نفر خبر داد و
گفت :خرید زمین و برخی اقدامات اولیه برای اجرای فاز دوم انجام گرفته است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه با اجرای این پروژه سالانه ۲۰۰ هزار تن تیرآهن تولید می‌شود و استان اردبیل جز چند استان تولیدکننده تیرآهن کشور قرار می گیرد ، افزود:برای اجرای این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که حدود ۷۰ درصد را دولت در قالب تسهیلات بانکی تامین می کند.

استاندار اردبیل اضافه کرد: کارخانه فولاد سپهر سبلان جزء واحدهای موفق استان است و در سفر آتی رئیس جمهور به استان ، تامین تسهیلات این کارخانه از موارد مطروحه و مصوب تامین تسهیلات از محل سفر ریاست جمهوری خواهد بود.

استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد: با تزریق به موقع تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری آقای انصاری فرد تا دو سال آینده شاهد تکمیل و بهره‌برداری از فاز دوم کارخانه سپهر سبلان باشیم.

گفتنی است این کارخانه با سرمایه گذاری کریم انصاری فرد بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان و از فرزندان موفق استان اردبیل احداث شده است.


١٠:٠٣ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨