نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧

اخبار > پروژه راه آهن اردبیل جزو 4 پروژه ریلی اولویت دار کشور


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

پروژه راه آهن اردبیل جزو 4 پروژه ریلی اولویت دار کشور

استاندار اردبیل گفت: پروژه راه آهن اردبیل سال آینده جزو چهار پروژه ریلی اولویت دار کشور قرار می گیرد.


استاندار اردبیل در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیمای اردبیل گفت: در سفر به تهران و دیداری که با معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی داشتیم پیگیر خواسته های مردم، و پروژه و اعتبارات سالجاری و سالی آتی با توجه به نزدیکی به فصل بودجه بندی بودیم.

مهندس اکبر بهنام جو افزود: در این پیگیری با توجه به قول ریاست جمهوری به مردم استان اردبیل در خصوص تکمیل پروژه راه آهن، مقرر شد سال آینده نزدیک به 200 میلیارد تومان اعتبار برای اتصال شبکه ریلی اردبیل به میانه و شبکه ریلی کشور اختصاص یابد که این اعتبار با توجه به اعتبار سال جاری دوبرابر شده ولی بازهم کفایت نمی کند.

وی گفت: بودجه ای که برای تکمیل راه آهن اردبیل تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای روحانی و تا سه چهار سال آینده نیاز است، حداقل سالانه اختصاص اعتباری حدود 400 میلیارد تومان است که بازهم پیگیر افزایش اعتبار برای این پروژه از منابع دیگر هستیم.

استاندار اردبیل از اتفاق نظر و پیگیری نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استانداری اردبیل برای تکمیل پروژه راه آهن اردبیل خبر داد و گفت: برای تامین اعتبار از منابع دیگر به پروژه راه آهن اردبیل با معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی در حال مذاکره و مشخص کردن آن هستیم.


١٩:٢٢ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٩٤    /    تعداد نمایش : ٣١١خروج
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد.