نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و پنج«سال اقتصاد مقاومتی ؛اقدام و عمل»
سه شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٥
معاون هماهنگی امور عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی

 


   نام و نام خانوادگی: علی آذر نژاد

   تلفن تماس:  33230800-045

   مدرک تحصیلی: فوق لیسانس مـدیـریت دولتــی

 

 

سوابق اجرایی :

- عضو اصلی سپاه پاسداران

- عضو اصلی جهادسازندگی

- معاون دفترفنی استانداری آذربایجان شرقی

- رئیس دفتر مناطق محروم استانداری

- رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان

- رئیس ستادمرکزی بازسازی طارم علیای زنجان

- دبیربازسازی مناطق بمباران شده استان

- سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی

- عضو اصلی شورای شهرتبریز دردوره اول

- مدیر کل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی

 


اهداف و وظایف معاونت هماهنگی امور عمرانی

 

1-      هدایت و نظارت بر واحدهای استانی دستگاه های اجرایی در تهیه و تنظیم طرح های زیر بنای اقتصادی و عمرانی با توجه به نیازها ، تجارب و اولویت ها با در نظر گرفتن جهات اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی استان .

2-      نظارت بر برنامه های عمرانی و گزارش گیری مستمر از پیشرفت برنامه های عمرانی روستاها و شهرها و اعلام عدم پیشرفت آنها به واحدهای استانی دستگاه های اجرایی مربوطه به منظور رفع موانع

3-      نظارت کلی بر طرح های عمرانی و فنی و اجرای نظام فنی، اجرایی استان در چارجوب نظام فنی، اجرایی کشور.

4-      انجام اقدامات لازم در زمینه تشکیل جلسات شورای آب، شورای فنی استان و شورای برنامه ریزی و سایر شوراها و کمیسیون ها و کمیته های مربوطه بر حسب مورد .

5-      بررسی وتعیین صلاحیت و رتبه بندی و ارزشیابی پیمانکاران، مشاوران و کارشناسان استان و ارتقاء و تقویت ظرفیت کمی وکیفی آنها.

6-      نظارت بر اجرای طرح های عمرانی و فنی (تملک دارایی های سرمایه ای ) ملی و استانی و گزارش گیری از پیشرفت برنامه ها و ارزیابی آنها

7-      ارزشیابی اجرای پروژه های تملک دارای های سرمایهای ملی واستانی از لحاظ اثرات اقتصادی ، اجتماعی و تجزیه و تحلیل آنها و انعکاس به مسئولین ذی ربط.

8-      تهیه وتنظیم گزارش جامع از عملکرد واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و ارزشیابی آنها در راستای اجرای پروژه های عمرانی و آثار و نتایج اقتصادی اجتماعی آنها به منظور استفاده بهینه در تدوین برنامه های ملی ، منطقه ای و محلی

9-      بررسی های لازم و نظارت بر انجام مطالعات در زمینه اجرای طرح ها و برنامه های واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی استان به منظور پیشبرد برنامه های عمرانی وهمچنین ارائه نظرات دراین زمینه به شورای برنامه ریزی استان .

10-   حمایت از شوراهای اسلامی استان و نظارت بر فعالیت آنها مطابق قوانین و مقررات .

11-   مطالعه و بررسی وضع مناطق روستایی و شهری استان از نظر امکانات و تسهیلات رفاهی به منظور شناخت نیازها واولویت بندی آنها و پیگیری اعتبارات مربوط از منابع مختلف .

12-   تهیه و تنظیم معیارها و ضوابط لازم برای تعیین اولویت های طرح های عمرانی در مناطق روستایی و شهری و همکاری با واحدهای ذیربط دراین زمینه با وزارت کشور

13-   نظارت و پیگیری برامر تهیه و تنظیم گزارش جامع از عملکرد و برنامه های خاص منطقه ای و ارزیابی اقدامات انجام شده و تهیه حساب های منطقه ای و اعتبارات مصرف شده و آثار اجتماعی و اقتصادی این برنامه ها در ناحیه به منظور استفاده در توسعه و افزایش و بهره گیری از این نوع برنامه ها .

14-   هماهنگی و همکاری در زمینه برقراری اجرای نظام فنی ، اجرایی در چارچوب مقررات و ضوابط مربوطه

15-   نظارت واجرای روش های مناسب به منظور ترویج و تشویق در بکارگیری ضوابط و استانداردها و معیارهای فنی در دستگاه های اجرایی (دولتی)  و غیر دولتی

16-   بررسی وتعیین صلاحیت و رتبه بندی و ارزشیابی پیمانکاران و مشاوران و کارشناسان استان .

17-   نظارت بر اقدامات دستگاه های متولی حفظ محیط زیست و بهداشت عمومی روستاها در چارچوب قوانین موجود.

18-   نظارت بر واحدهای استانی دستگاه های اجرایی ذیربط در زمینه اجرای طرح های بهسازی و نوسازی ساختار کالبدی محیط و مقاوم سازی مسکن روستایی و اجرای طرحهای مصوب روستایی .

19-   تعیین اولویت روستاها از نظر مبارزه با خطرات ناشی از حوادث غیر مترقبه و ارائه به اداره کل مدیریت بحران جهت تخصیص اعتبارات لازم .

20-   بررسی اظهار نظر در مورد مصوبات شورای روستا در مورد برنامه های عمرانی از نظر مالی و اعتباری و همکاری با واحدهای ذی ربط در نظارت بر فرآیند تهیه بودجه سالیانه و حسابرسی دهیاری های استان .

21-   برنامه ریزی و پیگیری درخصوص تشکیل دهیارها براساس قوانین و مقررات مربوط با کمک و همکاری فرمانداری ها و بخشداری های استان.

22-   ابلاغ قوانین و دستورالعمل های مربوط به دهیاری ها به فرمانداران و واحدهای استانی دستگاه های اجرایی

23-   پیگیری تهیه طرح های روستایی با کمک دهیاران و تصویب مراجع ذی ربط استانی .

24-   ابلاغ برنامه ها و اهداف توسعه روستایی به فرمانداران و بخشداریها و دهیاری ها.

25-   پشتیبانی در زمینه تأمین و تجهیز دهیاری ها و هماهنگی های لازم دراین زمینه با واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و پیگیری تأمین ماشین آلات عمرانی وخدماتی روستا از سوی واحدهای ذی ربط .

26-   همکاری با واحدهای استانی دستگاه های اجرایی و واحدهای ذیربط در استانداری به منظور تهیه بانک های اطلاعاتی ، جمع آوری اطلاعات و تنظیم گزارشات مرتبط با تغییرات شاخصهای اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و زیر بنایی روستاهای  استان و کنترل مستمر تغییرات این شاخص ها و به روز رسانی بانک اطلاعات دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستا.

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.

سه شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٥