نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > امسال طول بزرگراه اردبیل_ سرچم به ۵۵ کیلومتر افزایش می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

امسال طول بزرگراه اردبیل_ سرچم به ۵۵ کیلومتر افزایش می یابد

استاندار اردبیل گفت: با توجه به تامین مالی و فعالیت پیمانکاران در قطعات اردبیل_ سرچم طول بزرگراه در این مسیر از ۲۱ کیلومتر امسال  به ۵۵ کیلومتر افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از پروژه چهار بانده اردبیل به سمت سرچم اظهار کرد: توسعه باند دوم در این محور به سرعت در حال انجام است و همه کارگاه ها در کلیه قطعات  فعال هستند و با مدیریت و نظارت خوب اداره کل راه و شهرسازی و استانداری اردبیل، پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ۱۷۸ کیلومتر کل مسیر باید تبدیل به بزرگراه شود افزود: از این میزان ۹۰ کیلومتر از سمت اردبیل ۷۰ کیلومتر آن پیمانکاران در حال اجرای پروژه هستند و ۲۰ کیلومتر آن از یک پیمانکار ضعیف گرفته شده و راه و شهرسازی به زودی با آگهی واگذاری آن را به پیمانکار دیگر انجام می دهد.

وی ادامه داد:  ۴۳ کیلومتر از سمت سرچم نیز به قرارگاه خاتم واگذار شده که در این بازدید برنامه ریزی شد که ۱۰ کیلومتر آن تا پایان شهریور ماه سال جاری و ۱۰ کیلومتر تا خرداد سال آینده و باقیمانده نیز تا پایان سال آینده آماده آسفالت شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته۱۲۰ میلیارد تومان برای مسیر اردبیل_ سرچم تامین اعتبار گردیده و برای امسال ۴۰ میلیارد تومان در مرحله اول تامین شده و تلاش می کنیم حداقل ۱۰۰میلیارد تومان دیگر  از محل های مختلف به جهت سرعت بخشیدن به این پروژه و پرداخت مطالبات پیمانکاران تامین اعتبار کنیم.

بهنام جو با اشاره به اینکه راه اردبیل به سرچم به عنوان راه ترانزیتی اصلی اردبیل نیاز به توجه بیشتر دارد گفت: ۴۳ کیلومتر از سمت سرچم توسط قرارگاه خاتم الانبیا به زودی تجهیز کارگاه می شود و عملیات اجرایی زیرسازی این مسیر نیز آغاز شده  و امسال راه اندازی کارخانه آسفالت را در دستور کار قرار می دهند.

این مسوول تصریح کرد: در سمت سرچم ۲۰ کلیومتر دیگر نیز برای مناقصه عمومی آماده شده و به زودی جهت تعیین پیمانکار اعلام می شود.

استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد در صورت تکمیل بزرگراه ها شاهد افزایش مسافر و حمل و نقل باری در مسیر خواهیم شد  و در کنار افتتاح راه آهن اردبیل_میانه تحول عظیمی در مسایل جابجایی مسافر و اقتصاد استان رخ می دهد. 

در ادامه محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در رابطه با مشخصات پروژه ها و نحوه اجرای آن ها توضیحاتی ارایه کرد.

گفتنی است استاندار اردبیل از صبح امروز به همراه معاون امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و معاونین وی در مسیر اردبیل_ سرچم حضور یافت و در ادامه از روند اجرای پروژه راه آهن اردبیل_ میانه نیز بازدید و دستور العمل های لازم را جهت تسریع عملیات اجرایی برخی از قطعات پروژه اعلام کرد.


٠١:١٩ - پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧١٢٦    /    تعداد نمایش : ١٣٨خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠