نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > بانک های عامل سرمایه گذاران را تکریم کنند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

بانک های عامل سرمایه گذاران را تکریم کنند

استاندار اردبیل گفت: بانک ها در توسعه اقتصادی استان نقش اساسی دارند و در راستای کاهش بروکراسی و تکریم ارباب رجوع و سرمایه گذران نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در ۱۵۱امین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان اظهار کرد: با توجه به اینکه سال۱۴۰۰ با شعار مقام معظم رهبری تحت عنوان "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" اعلام شده است، برای تحقق این شعار بانک های عامل نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه بانک ها باید هدفمند و با برنامه ریزی دقیق حرکت کنند، گفت: نقش بانک ها در اعطای تسهیلات و روند تسریع آن حایز اهمیت بوده و باید برای سال جاری برنامه ریزی هدفمند داشته باشند.

استاندار اردبیل ضمن قدردانی از همه کارکنان و عوامل بانک ها، افزود: بانک ها در استلن اردبیل همکاری خوبی با سرمایه گذران و بخش صنعت و تولید دارند اما باز باید بیشتر از این در این راستا گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه امسال ، سال تولید و پشتیبانی از تولید نام گذاری شده است، تصریح کرد: بانک ها پشتیبان تولید، چه در بحث سرمایه ثابت و چه در زمینه  سرمایه در گردش با ارائه تسهیلات بانکی حامی صنعت و تولید هستند.

این مسوول ادامه داد: در بخش مانع زدایی ها نیز  طبق قوانین بانکی، بانک ها باید کارهای اداری را سریع تر انجام داده  و حصول نتیجه را زودتر در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند.

اکبر بهنام جو بیان کرد: جلسات هماهنگی بانک ها و اقدامات تطبیقی می تواند برخی مسایل و مشکلات را کاهش دهد و حتی برخی مشکلات استانی نیز با گفتگو حل شود.

وی با بیان اینکه بانک های عامل در بخش عمرانی مشارکت خوبی داشته اند،  گفت: در سال ۹۹بانک های عامل مبلغ ۱۸هزارمیلیارد تومان تسهیلات ارایه داده اند که نسبت به سال۹۸نزدیک ۵۶درصد افزایش نشان می دهد.

این مسوول با بیان اینکه مدیران بانک ها در سال جاری با سرمایه گذاران ارتباط بیشتری برقرار می کنند، افزود: به منظور تسریع در روند کارها و نتیجه گیری سریع در راستای اعطای  تسهیلات مورد نیاز سرمایه گذاران در بخش خصوصی، نیازمند تکریم بیشتر هستیم.

استاندار اردبیل بابیان اینکه بانک های اردبیل در بحث کمک به زیرساخت های توسعه ای استان خوب عمل کرده اند، افزود: به عنوان مثال بانک ملی در بحث راه آهن میانه_اردبیل  ۱۱۵۰ میلیاردتومان مشارکت داشته که رقم قابل توجهی  است و درهیچ جای کشور چنین مشارکتی  وجود ندارد.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی و بانک سپه در پایاب سد گیوی نزدیک۲۲۰میلیاردتومان مشارکت داشته و تامین منابع کرده اند و این پروژه آغاز شده است و بانک توسعه تعاون نیز نزدیک ۶۰میلیارد تومان برای پایاب سد سبلان سرمایه گذاری کرده است.

بهنام جو با بیان اینکه بانک ملت نیز نزدیک ۱۱۰میلیارد تومان برای توسعه فاضلاب شهری اردبیل تامین منابع مالی کرده است، گفت: روند کار اداری فاضلاب شهری به اتمام رسیده و در مرحله عقد قرار داد قرار دارد که عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب هم شروع است. 

وی ادامه داد: علاوه بر این، بانک صادرات برای آب رسانی به روستاها نزدیک ۱۴۵ میلیارتومان تامین منابع  کرده و این پروژه نیز در حال اجرا بوده  که مراحل عقد قرار داد سپری شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در کنار بانک های مذکور بانک مسکن نیز مبلغ ۱۰۰میلیارد تومان برای جاده کلور_درام از محل فاینانس اعتبار گذاشته و  بانک رفاه کارگران برای تصفیه خانه سد تازه کند و ۱۲۰ روستای آن منطقه نزدیک ۱۰۰میلیاردتومان سرمایه گذاری انجام داده است.

وی با بیان اینکه بانک ها باید در ۶ ماهه اول سال جاری معادل یک سال گذشته عملکرد داشته باشند، افزود: همه بانک ها در بحث زیر ساخت های عمرانی و تولید همکاری خوبی داشته اند و جلسات شورای هماهنگی در سال بصورت منظم برگزار می شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل گفت: تسهیلات تکلیفی بانک ها باید با یک هدف گذاری داخلی و برنامه ریزی شده تبدیل شود و استان اردبیل نسبت به استان های دیگر نیاز به تسهیلات و سرمایه گذاری بیشتری دارد.

در این جلسه نماینده ۱۴ بانک عامل دولتی پیشنهاد و راهکارهای خود را جهت تسریع ارایه تسهیلات و کاهش بروکراسی اداری ارایه کردند.


١٧:٠٦ - سه شنبه ١٧ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧١٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠