نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رعایت اصول بهداشتی به مطالبه مردمی تبدیل شود


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور و مسوول روابط عمومی استانداری اردبیل:

رعایت اصول بهداشتی به مطالبه مردمی تبدیل شود

مشاور و مسوول روابط عمومی استانداری اردبیل از اصحاب رسانه استان خواست رعایت اصول بهداشتی را به مطالبه مردمی تبدیل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، غلامحسین غاربی در جلسه هم اندیشی کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای استان اظهار کرد: نقش رسانه ها و ارباب جراید در تبین این موضوع و حساسیت وضعیت حاکم بسیار خطیر و تعیین کننده است.

غلامحسین غاربی ادامه داد: اصحاب رسانه به عنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه در آگاهی دهی و اطلاع رسانی از بدو شیوع ویروس کرونا در کنار مسوولان بوده و این زحمتکشان بی منت همواره مورد وثوق و اعتماد مردم هستند.

وی با بیان اینکه با مدیریت اصولی از میزان محدودیت ها نیز کاسته می شود، گفت: اگر مردم، اصناف، اقشار و همچنین مسوولان پروتکل های بهداشتی را بصورت منطقی و اصولی رعایت کنند و تیم تخصصی اطلاع رسانی وظایف خود را بخوبی انجام دهد، دیگر مجبور به افزایش محدودیت و تعطیلی بازار و اقتصاد نخواهیم بود. 

مشاور استاندار و مسوول روابط عمومی استانداری اردبیل گفت: با وضعیتی که از سایر استان ها در رابطه با آخرین وضعیت ویروس کرونا گزارش شده، مشاهده ویروس جهش یافته کرونا( ویروس انگلیسی) در  ایران و ورود پیک چهارم زندگی مردم  به ویژه جوانان و کودکان را تهدید می کند.

وی افزود: ویروس جهش یافته هنوز وارد استان اردبیل نشده ولی باید با رعایت پروتکل بهداشتی و دستورالعمل های پزشکی این وضعیت خطرناک را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس انگلیسی  نسبت به کوید۱۹ بسیار بیشتر است افزود: از رسانه های گروهی انتظار داریم در رابطه با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مردم را نسبت به وضعیت حاکم حساس کنند.

غاربی با بیان اینکه از ظرفیت رسانه ها در مواقع مختلف که در کنار ستاد کرونا هستند استفاده شده است افزود: جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه به منظور استفاده از دیدگاه ها و پیشنهاد آنها جهت اطلاع رسانی مناسب و آگاهی دهی مردم جهت مقابله با کرونا برگزار شده که این هم اندیشی به ارتقای اطلاع رسانی کمک می کند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا تمام دنیا را درگیر کرده و همه باید نسبت به آسیب های احتمالی حساس باشند افزود: نقش اطلاع رسانی و آگاهی دهی کمتر از نقش کادر درمان و بخش های دیگر نیست و مردم با اعتمادی که به رسانه ها دارند اطلاع رسانی و آگاهی دهی رسانه ها تاثیر بیشتری نسبت به سایر بخش ها دارند.

مسوول روابط عمومی استانداری اردبیل تصریح کرد: تشکیل کمیته تخصصی تبلیغات و  اطلاع رسانی با عضویت دستگاه هایی چون شهرداری، صدا و سیما، سپاه حضرت عباس(ع)، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری اردبیل در ستاد مدیریت مقابله با کرونا وظایف خود را انجام داده است و امروز از همه رسانه ها انتظار داریم این کمیته را کمک کنند.

وی تنها راه چاره مقابله با این ویروس را  آگاهی بخشی و رعایت اصول بهداشتی دانست و گفت: در طرح قرارگاه شهید سلیمانی که بصورت محله محور و مراجعه خانه به خانه توسط بسیجیان انجام گرفت که آموزش های لازم برای افراد مبتلا به کرونا جهت قرنطینه در خانه داده شده است.

عضو کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا در استان اردبیل اظهار کرد:در بحث اطلاع رسانی و مقابله با شیوع ویروس کرونا، استان های اردبیل و زنجان از سوی ستاد ملی کرونا مورد تقدیر قرار گرفت که این نشان دهنده همکاری و همدلی اصحاب رسانه و دلسوزی عوامل ستاد در این مدت بحرانی بوده است.

در ادامه مسوول آموزش ستاد مدیریت کرونای استان و قرارگاه شهید سلیمانی نیز  با ارایه گزارش عملکرد ستاد در طول یک سال و آخرین وضعیت کرونا در استان و کشور تشریح کرد و اصحاب رسانه نیز پیشتهاد و نظرات خود را جهت اطلاع رسانی و آگاهی دهی بهتر ارایه دادند.


٢٢:١٧ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٨٥٦    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩