نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩

صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > مواظب انتشار ویروس انگلیسی در استان باشیم


  چاپ        ارسال به دوست

هشدار استاندار اردبیل:

مواظب انتشار ویروس انگلیسی در استان باشیم

استاندار اردبیل گفت: علیرغم رعایت تمام اصول و پروتکل بهداشتی در کشور ویروس انگلیسی در بیشتر استان ها شیوع یافته و ما باید در استان مواظب انتشار این ویروس جهش یافته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در بیستمین جلسه قرارگاه طرح سهید سلیمانی اظهار کرد: همه مردم باید ضمن رعایت اصول بهداشتی و توجه به هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی حتمن از ماسک استفاده کرده و فاصله ۲متری را مدنظر قرار دهند و نسبت به ضدعفونی دست و محل کار و زندگی خود، در  ادامه مقابله با این ویروس کادر درمان را حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه ویروس انگلیسی جوانان و حتی کودکان را تحت شعاع قرار می دهد گفت: ویروس کوید ۱۹ بیشتر  افراد دارای بیماری زمینه ای را دچار آسیب جدی می کند در حالی که گستره شیوع ویروس جدید ۳برابر ویروس کوید ۱۹ اعلام شده و میزان مرگ و میر و تلفات ناشی از این ویروس سه برابر است.

استاندار اردبیل از مردم به ویژه جوانان خواست این ویروس را جدی بگیرند تا شاهد پیک چهارم کرونا و افزایش مبتلایان در آستانه عید نوروز نباشیم.

این مسوول ادامه داد: اصناف و بازاریان در آستانه عید نوروز باید بیشتر از سایر اقشار این وضعیت را مدیریت کنند و مردم نیز برای ادامه حیات و در امان ماندن از گزند این ویروس های منحوس باید هشدارهای پزشکی و اصول بهداشتی را بصورت جدی مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه تا زمان تزریق واکسن کرونا باید طبق اصول و دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی عمل کنیم افزود: در حال حاضر از تجارب استان های موفق در رابطه با پیشگیری از شیوع این ویروس ها باید الگو برداری کنیم و تیم بررسی به سایر استان ها بخصوص استان کرمانشاه اعزام شده تا از نحوه عملکرد آنها بهره برداری بکنیم.

بهنام جو تصریح کرد: استان اردبیل در رابطه با پیشگیری و مدیریت کرونا جز استان های برتر بوده اما استفاده از تجارب سایر استان ها جهت کاهش تلفات احتمالی مهم و دارای اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از شبکه شاد و ظرفیت آموزش و پرورش برای اطلاع رسانی باید استفاده کنیم افزود: در سطح استان نزدیک ۲۲۰ هزار دانش آموز وجود دارد و خانواده های این دانش آموزان هم می توانند از ظرفیت برنامه شاد از آخرین اطلاعیه ها و پروتکل های بهداشتی بهره مند شوند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه نباید زندگی خود و اطرافیان را با ندانم کاری و بی توجهی به خطر بیاندازیم بیان کرد: تبلیغات محیطی توسط کمیته اطلاع رسانی و شهرداری های شهرستان ها بصورت مستمر برای آگاهی بخشی به مردم انجام می شود و مردم نیز باید به احترام خود اطرافیان این دستورالعمل ها را جدی بگیرند.

رییس قرارگاه طرح شهید سلیمانی اظهار کرد:طرح خانه به خانه غربالگری توسط بسیجیان در شهرها و روستاها انجام شده و در بیشتر مناطق به اتمام رسیده است که در جریان غربالگری و اجرای این طرح ۵۴۲ مورد اماکن عمومی و شخصی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردند اخطار کتبی دریافت کرده اند.

بهنام جو با تاکید بر اینکه افراد تحت کنترل و قرنطینه شده باید بصورت مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند گفت: افرادی که تست آزمایش آنها مثبت بوده و در خانه های خود قرنطینه شده اند توسط تیم پزشکی و بسیجیان آموزش دیده درمان و حمایت شوند تا از میزان بستری های بیمارستان ها کاسته شود.

وی در پایان از عموم مردم، اصناف و بازاریان، کسبه، کارمندان، فرهنگیان و دانش آموزان خواست  فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، فراموشی دور همی ها را جدی بگیرند و رعایت پروتکل بهداشتی تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا است.


٢٣:٥٤ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٨٢٢    /    تعداد نمایش : ١٣٥خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩