نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩

اخبار > ضرورت راه اندازی رشته های فنی مورد نیاز کارخانه های استان


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل عنوان کرد:

ضرورت راه اندازی رشته های فنی مورد نیاز کارخانه های استان

استاندار اردبیل گفت: چند کارخانه بزرگ و مادر در استان راه اندازی شده و نیاز به نیروهای تحصیل کرده متخصص بومی دارد و راه اندازی رشته های فنی مورد نیاز ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در دیدار با معاون پژوهشی وزیر علوم اظهار کرد: برای توسعه و افزایش رشته های فنی در دانشگاه های استان موافقت وزارت علوم ضروری است و صنعت اردبیل تربیت نیروی متخصص فنی است.

وی همچنین عملکرد پارک علم و فناوری استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: علیرغم اینکه پارک علم و فناوری با همکاری دانشگاه های اردبیل در زمینه شرکت های دانش بنیاد مراکز رشد خوب عمل کرده، دوران کرونا نیز اختراعات خوبی در جهت پیشگیری و ضدعفونی با حمایت این پارک به ثبت رسید.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه دنبال زمین ۱۰۰هکتاری برای توسعه و ایجاد ساختمان پارک علم و فناوری بودیم گفت: در حال حاضر مجوزصدور پروانه در ۵ هکتار زمین برای این پارک نظر گرفته شده ولی این میزان باید حداقل به ۲۰ هکتار افزایش یابد.

وی افزود: اردبیل ظرفیت پذیرش هرگونه سرمایه گذاری در زمینه علمی و پژو هشی را دارد و برای توسعه علم و فناوری و توسعه کیفیت تحصیلی آماده هرگونه همکاری هستیم.

بهنام جو با اشاره به اینکه دانشگاه ها و وزارت علوم در ارتقای کیفی تحصیلات تلاش کنند افزود: توانمندی مدیریتی در دانشگاه ها و مراکز رشد و فناوری بسیار مهم است و برای ارتقای کیفی دانشگاه های موجود تجهیز امکانات آزمایشگاهی لازم و ضروری است.

در این دیدار معاون پژوهشی وزارت علوم نیز گفت: اهداف وزارت علوم در احیای کیفی دانشگاه ها، ارتقای سطح کیفی تحصیلی و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان است.

رحیمی با بیان اینکه رسما درخواست رشته ها فنی را در دستور کار قرار می دهیم گفت: وزارت علوم دنبال کیفیت تحصیلی در دانشگاه ها است و برای راه اندازی رشته های جدید تلاش می کنیم.

وی افزود: باید دانشکده های زیر مجموعه دانشگاه محقق اردبیلی را در زمینه فنی و مهندسی تقویت کنیم و مجوز پذیرش چندین رشته جدید فنی که در بیرون بازار کار دارد شروع کنیم و راه اندازی پردیس زیرمجموعه محقق اردبیلی در ساختار ها کمک می کند.

معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه مراکز رشد و فتاوری در شهرستان ها شکل می گیرد افزود: آموزش عالی کشور بیش از ۳۰سال جهش خوبی داشته و تقاضا برای تحصیل در استانها زیاد شده بود ولی از سال ۹۲ تعداد داوطلبان کاهش یافت که در حال حاضر ۳۰۰هزار صندلی خالی دانشگاه های دولتی داریم البته دانشگاه محقق اردبیلی رشد منطقی داشته است.

وی افزود: در پردیس نمین وابسته به دانشگاه محقق با شاخص های کیفی، باید رشته خوب و دارای جذابیت راه اندازی شود.

این مسوول ادامه داد: وزارت علوم دنبال مراکز نوآوری وفناوری است و سرمایه گذاری ما بر روی فناوری و توسعه مراکز رشد وهسته های علم و فناوری متمرکز شده است.

وی ادامه داد: حمایت توسعه کمی بر روی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد است و باید شعب پارک استان را در شهرستانهای مختلف راه اندازی کنیم که به رشد و اشتغال دانش بنیان کمک می کند.

در این دیدار کشمیری مدیرکل علم و فناوری وزارت علوم، ندایی معاون سیاسی استاندار اردبیل، حبیبی رییس دانشگاه محقق اردبیلی، ابراهیم زاده مدیرکل پارک علم و فناوری استان نظرات و پیشنهادهای خود را تشریح کردند.


١٨:١٣ - پنج شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٤٩٢    /    تعداد نمایش : ١٢٥خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩