نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩

اخبار > بیانیه


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه

بیانیه‌ی مشترک نماینده‌ی ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل به مناسبت روز ملی بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

شیخ صفی‌الدین اردبیلی، آن عارف بزرگ، تأثیرگذار و صاحب‌مکتب، سیمای درخشنده‌ای است که نام بلندش پس از سال‌های طولانی، همچنان بر تارک عرفان ایران، می‌درخشد. شخصیت عملگرایانه‌ این عالم عابد تأثیر عمیقی بر بخشی از فرهنگ معرفت‌گرای این سر‌زمین گذاشت و این رسالت خطیر را فرزندان و نوادگانش، چونان بار امانتی بر شانه‌های استوار خویش کشیدند و آن را به دوران باشکوه شکل‌گیری سلسله‌ی صفویه، انتقال دادند و به این گونه، پایه‌های حکومت صفویه، بر اساس اندیشه‌های روشن و آمیخته به معرفت ناب شیخ، پایه‌گذاری شد و از دل همین سلسله، شکوفایی تاریخی در حوزه‌های دینی، معرفتی و دنیای علم، آغازیدن گرفت. 

چهارم مرداد به گواهی اسناد تاریخی، روز استقرار حکومت صفویه و زادروز شاه اسماعیل صفوی، بنیانگذار سلسله‌ی بزرگ ایرانی است که در شکل‌گیری ایران یکپارچه، اتحاد مناطق مختلف آن و گسترش مذهب غنی تشیع، نقش فوق‌العاده‌ای ایفا نمود. بی‌تردید، وی معمار تمامیت جغرافیایی ایران عصر خویش است و دوست و دشمن، خدمات او به تاریخ، فرهنگ و مذهب کشورمان را به زبان و به دل، اقرار می‌کنند.

امروز خداوند منان را شاکریم که با همت دوستداران مکتب شیخ صفی‌الدین و تلاش‌های پایای اردبیلیان فرهنگ‌پرور، شورای عالی انقلاب فرهنگی، چهارم مرداد را به عنوان روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین اردبیلی نامگذاری و این مناسبت افتخارآفرین، وارد تقویم ملی شد.

این‌جانبان با نهایت مسرت قلبی، این رخداد مبارک را به ملت بزرگ ایران، اهالی ولایی استان مقدس اردبیل و علاقه‌مندان مکتب شیخ صفی الدین در کشورهای مسلمان منطقه، تبریک می‌گوییم و امیدواریم با عزم مردم و یاری اندیشمندان استان اردبیل، این روز، هر ساله گرامی داشته شود تا هویت، تاریخ و فرهنگ دیار کهن دارالارشاد و به تعبیر رهبر فرهنگ‌دوست انقلاب، سرزمین عرفای مجاهد، در هفته نامگذاری شده به نام استان اردبیل، بیش از پیش، بازیابی و در تحکیم و اقتدار روزافزون آن گام‌های موثرتری برداشته شوند.ع 

 

سید حسن عاملی               اکبر بهنام‌‌جو

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل استاندار اردبیل


٢٢:١٩ - يکشنبه ٥ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٢٠٣    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩