نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩

اخبار > کاهش تصادفات نیازمند مشارکت همگانی برای فرهنگ سازی است


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش تصادفات نیازمند مشارکت همگانی برای فرهنگ سازی است

مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل   گفت: با توجه به افزایش تصادفات درون شهری در استان، لازم است همه حوزه ها و دستگاهها در راستای فرهنگ سازی تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، موسی کنعانپور در جلسه شورای ترافیک استان تصریح کرد: در سه ماهه اول سالجاری یازده نفر بر اثر تصادف در داخل شهرهای استان فوت کرده اند که این در مدت مشابه سال گذشته ۹ نفر بود.

وی مشارکت شهرداری، پلیس راهنمایی ، رانندگی ، رسانه ها و سایر دستگاهها و مردم را در فرهنگ سازی برای رعایت قانون رانندگی ضروری دانست.

کنعانپور گفت: با توجه به اینکه اجرای سیستم هوشمند ترافیک برای شهر ضروری است، خواستار توجه ویژه شهرداری و دستگاههای مربوطه برای قرار دادن این طرح در اولویت اعتباری شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این جلسه گفت: استان اردبیل از لحاظ هوشمند سازی ثبت تخلفات در رده های پایین قرار دارد.

حجت فتاحی افزود:برخوردهای سالی پلیس با رانندگان خاطی کوتاه مدت بوده و برای نتیجه بخش بودن اقدامات کنترلی باید  از سیستم های هوشمند استفاده شود.

وی با بیان اینکه اجرای مقررات ترافیک در استان کمتر شده است ، ادامه داد: برخورد با سرعت غیرمجاز ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.

فتاحی اظهار کرد: همچنین  برخورد با سبقت غیرمجاز ۵۸ درصد و  برخورد با عبور از چراغ قرمز نیز ۶۴ درصد  افزایش دارد.

در این جلسه هر یک از نمایندگان دستگاههای اجرایی پیشنهادات خود را در خصوص کنترل ترافیک و کاهش تصادفات بیان کردند.


١٦:٢٧ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٠١٥    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩