نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩

اخبار > اردبیل رتبه ۲۵ را در بحث آسیب های اجتماعی دارد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی استاندار اردبیل:

اردبیل رتبه ۲۵ را در بحث آسیب های اجتماعی دارد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: طبق آمار اعلام شده استان اردبیل در اکثر شاخص های بحث آسیب های اجتماعی رتبه ۲۵ کشوری قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی دردومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: استان اردبیل در سایه تلاش و مجاهدت شبانه روزی عوامل انتظامی، قضایی و دستگاه های متولی جز امن ترین استان های کشور است و در این راستا باید این امنیت حفظ شود.

وی با بیان اینکه باید بین عرضه و تقاضا توازن ایجاد شود گفت: اگر در بحث تهیه یک کالا تقاضا بیش از عرضه شود نه تنها افزایش قیمت اتفاق می افتد بلکه بحث قاچاق نیز گسترش می یابد.

ندایی به منظور پیشگیری از پدیده قاچاق کالا گفت: انبارهای اقلام باید دارای کد شناسایی باشند بر این اساس شناسایی انبارهای رسمی و غیر رسمی موجود در استان ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه قاچاق سوخت در استان کاهش قابل توجهی یافته گفت: در بحث کشفیات مشروبات الکلی دست ساز افزایش وجود دارد و این به معنی تلاش شبانه روزی عوامل اتتظامی است.

معاون سیاسی استاندار اردبیل افزود: خروج و ورود دام زنده و گوشت از استان خیلی کم شده و کالاهایی که مصرف داخلی دارند باید طبق برنامه ریزی در سراسر کشور به مصرف مردم برسد تا شاهد گرانی و افزایش قیمت نامتعارف نشویم.

وی با بیان اینکه باید طبق برنامه اقلام اساسی مورد نیاز مردم اولویت بندی شوند افزود: با توجه به شرایط حاکم جامعه در رابطه با کرونا و تحریم های ظالمانه مناسب نیست باید با مدیریت و تدبیر برای ۶ ماه آینده برنامه تدوین شود.

ندایی ادامه داد : امید است با فرهنگ سازی مناسب با همکاری و همدلی تمام دستگاه های متولی در جهت ریشه کن کردن قاچاق کالاهای ممنوعه گام های اساسی برداشته شود.

معاون سیاسی استاندار اردبیل اظهار کرد:رقابت در بازار جهانی، ارتقای کیفیت کالاهای تولیدی در داخل کشور و حمایت از کالای داخلی و جهش تولید موجب کاهش میزان کالاهای قاچاق می شود.

وی پدیده قاچاق را به هم زننده سیستم اقتصادی جامعه بر شمرد و گفت:دستگاه های نظارتی و انتظامی نباید در رابطه با کنترل و ثبت انبارهای نهاده دامی، اقلام اساسی مورد نیاز مردم، لاستیک و لوازم خانگی طبق ظوابط قصور کنند.

معاون استاندار اردبیل تصریح کرد:۳۷ پرونده در انبار تمیلکی تشکیل شده و باید در اسرع وقت تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: استان های مرزی در ارز آوری می توانند به بهترین وجه از مشوقات صادرات استفاده کنند و استان اردبیل نیز در بحث صادرات برنامه ریزی داشته باشد.

بهروز ندایی در پایان از اعضای جلسه خواست بحث رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل بهداشتی را در خانواده ها و دستگاه های اجرایی خود جدی بگیرند و نسبت به حساسیت موضوع هشدارهای جدی را اعمال کنند.

گفتنی است در آستانه فرا رسیدن هفته مبارزه با کالای قاچاق و ارز در این جلسه نماینده برخی از دستگاه اجرایی عملکرد خود را تشریح کردند.


١٣:٣٦ - دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٠١٢    /    تعداد نمایش : ١١٠خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩