نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩

اخبار > برنامه عملیاتی و اجرایی حوزه گردشگری برای تحقق شعار سال تا ۱۵ فروردین تهیه شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

برنامه عملیاتی و اجرایی حوزه گردشگری برای تحقق شعار سال تا ۱۵ فروردین تهیه شود

استاندار اردبیل گفت: برنامه عملیاتی و اجرایی حوزه گردشگری برای تحقق شعار سال باید تا نیمه فروردین ماه سال جاری تهیه و ارائه شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در سومین جلسه اقتصادی  با محوریت گردشگری و با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان " سال جهش تولید " و تاکید رییس جمهور محترم بر " ارتقای سلامت و اشتغال و تحرک در مسائل اقتصادی و فرهنگی "  گفت :  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، برنامه ریزی باید برای تحقق اهداف مورد انتظار برای سال جاری در حوزه های اقتصادی با هماهنگی دستگاه های اجرایی و استفاده از نظرات صاحبنظران و بخش خصوصی اقدام کند.

وی با تاکید بر برنامه ریزی عملیاتی و اجرایی در راستای شاخص های تعیین شده از طرف معاونت هماهنگی امور اقتصادی در حوزه گردشگری گفت : تا ۱۵ فروردین ماه این برنامه ها به صورت شهرستانی در سه حوزه اداره کل تکمیل و به منظور تصویب در شورای برنامه ریزی و ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی به معاونت اقتصادی استانداری  ارائه شود . 

استاندار اردبیل با  اشاره به  اعتبارات تخصیص یافته به حوزه میراث فرهنگی ،  گردشگری و صنایع دستی در سفر رییس جمهور به استان افزود : جذب ۱۰ میلیارد تومان اعتبار زیر ساختی در سال ۹۸ و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار زیرساختی در سال ۹۹  و جذب ۳ میلیارد تومان از منابع عمومی به بخش گردشگری بایستی از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوده و این اداره کل با هماهنگی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی ، برنامه ریزی لازم را به منظور  تکمیل راه روستایی با محوریت گردشگری با  ۵۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته به این بخش انجام دهد . 

بهنام جو توسعه شهرک ها و کارگاه ها و موسسات صنایع دستی، ایجاد ظرفیت های جدید در حوزه تاسیسات گردشگری، صدور موافقت های اصولی و پروانه های بهره برداری، تکمیل طرح های گردشگری نیمه تمام و احیای طرح ها و واحد های راکد و تملیکی و تامین زیر ساخت های مناطق نمونه گردشگری و روستاهای هدف گردشگری  را از شاخص های تعیین شده برای این بخش دانست.

 و ی گفت :  این اداره کل باید برنامه عملیاتی و اجرایی خود را بر اساس شاخص های مذکور به صورت شهرستانی تهیه و ارائه کند.

 بهنام جو تکمیل پروژه ای میراث فرهنگی ، توسعه گردشگری در محور شمال به جنوب استان علاوه بر محور شرق به غرب  ،ااولویت بندی و تکمیل طرح های مطالعاتی مناطق نمونه گردشگری در شهرستان ها ، پیگیری مشکلات طرح هتل های ۵ ستاره در استان و طرح هتل اسکول ، توجه به قابلیت های گردشگری زمستانی و ورزشی جهت تحقق شعار زمستان بیدار و تکمیل و اتمام طرح های پیست پیست اسکی در شهرستان ها تا اواخر مهر ماه سال جاری را از اولویت های کاری این اداره کل برشمرده و به توسعه گردشگری الکترونیک و فروش مجازی صنایع دستی استان تاکید کرد.

استاندار اردبیل ضمن تاکید بر پیگیری مشوق های تخصیص یافته به حوزه گردشگری در خصوص ویروس کرونا برای بهره مندی بهره برداران تاسیسات گردشگری ، راه اندازی سریع میز خدمت الکترونیک را کاری شایسته برای کاهش مراجعات مردم به اداره کل با توجه به شرایط به وجود آمده در زمینه ویروس کرونا ارزیابی کرد.

پیش از این دو جلسه در حوزه جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت با محوریت تحقق شعار سال در حضور استاندار اردبیل برگزار شد.


٢٣:٠٦ - چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٣٣٤٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩