نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩

اخبار > افزایش ۳۵درصد صادرات و واردات از گمرک بیله سوار


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل خبر داد:

افزایش ۳۵درصد صادرات و واردات از گمرک بیله سوار

استاندار اردبیل از افزایش ۳۵درصدی کالاهای صادرات و وارداتی در گمرک بیله سوار خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنامجو در جریان سفر به شهرستان بیله سوار در جلسه مدیریت اقتصاد مقاومتی و اشتغال گفت:شهرستان بیله سوار برای استان اردبیل از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده که در ده ماه گذشته بیش از ۲۵۰هزار تن کالا و محصولات کشاورزی از این نطقه مرزی جابجا شده است.

وی با بیان اینکه اردبیل در تولید خوشه محصولات پلاستیک کارهای خوبی انجام داده گفت: صادرات محصولات پلاستیکی در رونق گمرک بیله سوار نیز تاثیر گذار است و با راه اندازی صنایع تبدیلی این میزان صادرات افزایش می یابد.

استاندار اردبیل گفت:تبدیل وضعیت کمرگ بیله سوار از اداره به اداره کل امتیاز خوبی برای استان و منطقه بوده،که این اقدام در رونق صادرات، واردات و افزایش نیروی انسانی تاثیر گذار است.

رییس جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آینده شهرستان بیله سوار را درخشان ارزیابی کرد و افزود: بانصب دستگاه ایکس ری که توسط سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل تفاهم نامه امضا شده در امنیت و کنترل کالاهای وارداتی و صادراتی مهم است و تا تابستان سال آینده نیز این سیستم نصب می شود.

بهنام جو در رابطه با توریسم سلامت در منطقه تصریح کرد: بیشترین مسافران کشور آذربایجان از بیله سوار وارد استان اردبیل می شوند باید شبکه بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان در این رابطه برنامه ریزی مدون در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای مسافران داشته باشند تا از این طریق هم درآمد زایی خوبی برای استان به دنبال خواهد داشت.

استاندار اردبیل از آغاز عملیات اجرایی چهار بانده 

شدن بیله سوار تا گرمی خبر داد و گفت: این پروژه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در ایام دهه فجر از دو طرف آغاز شد.

وی افزود:پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیاء انتخاب شده که قرار است با تعهد این پیمانکار تا پایان دولت با صرف هزینه۲۵۰ میلیارد تومان به پایان رسد.

استاندار اردبیل ادامه داد: اعتبار لازم برای چهار بانده کردن اردبیل تا بیله سوار در سفر رییس جمهور به استان پیش بینی شده و تا سه سال آینده به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: فرمانداران باید در تحصیل اراضی حاشیه جاده با هماهنگی دستگاه های مرتبط تا اول تابستان ۹۹ اقدام کنند. 

بهنام جو با اشاره به اینکه اشکالات اعلام شده از سوی شورای نگهبان بر طرف شده افزود: در سال آینده این منطقه تصویب نهایی می رسد و بیله سوار از هر لحاظ اولین شهرستان برخوردار از مزایای منطقه آزاد تجاری خواهد شد.

این مسوول در رابطه با پایاب سد خدا آفرین گفت: تامین نهایی اعتبار این پروژه انجام شده و بیشترین اراضی در منطقه شهرستان بیله سوار واقع شده است و برای ایجاد اشتغال در شهرستان موثر خواهد شد‌

وی از فرماندار بیله سوار و معاون عمرانی خواست ، طرح های مطالعاتی و نظریه مشاوران را تا سفر بعدی تهیه و جلسه آتی جهت پیگیری و اطلاع از آخرین وضعیت ارایه دهند.

گفتنی است بعد از جلسه اقتصاد مقاومتی، ملاقات مردمی استاندار اردبیل جهت رسیدگی به مشکلات در محل فرمانداری برگزار شد.


١٤:٤٢ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣١٥٤    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩