نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩

اخبار > برگزاری انتخابات سالم با مشارکت حداکثری


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد:

برگزاری انتخابات سالم با مشارکت حداکثری

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: عزم جدی و هدف ما برگزاری انتخابات سالم با مشارکت حداکثری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در نشست با خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تمامی تمهیدات لازم در استان دیده شده و عمل به مر قانون در این دوره اجرا می شود.

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار اردبیل گفت: احراز هویت و ثبت نام انتخابات الکترونیکی انجام می شود و این مساله پیشگیری از تخلف در انتخابات است و هیچ کس با یک کدملی دوبار نمی تواند رای بدهد.

ندایی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در این دوره از انتخابات اهمیت دارد اضافه کرد: حضور مردم بیش از سایر انتخابات در پای صندوق‌های رای باعث مایوس شدن دشمنان نظام و ثبیت مجدد جمهوریت است و همه باید در این مسیر گام برداریم.

وی همکاری ۲۰ هزار نفر از عوامل در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد و افزود: بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو برای برگزاری انتخابات نیاز است که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌ها و نهادهای استان هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به افزایش۶/۵ درصدی شعبات اخذ در اردبیل اشاره کرد و گفت: این شعبات اغلب در مناطق پرجمعیت و با تراکم بالا به صندوقهای ثابت افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ دوره انتخابات گذشته مشارکت اردبیل از میانگین کشوری بیشتر بوده اظهار کرد: مشارکت مردم در۱۰ دوره انتخابات گذشته قابل تحسین بوده بطوری که حداکثر مشارکت رای دهندگان ۷۰/۳۶ درصد در مجلس پنجم وحداقل ۵۵/۳درصد در مجلس هفتم بود.

وی با درخواست از افراد واجد شرایط برای ثبت نام در فرمانداری های حوزه انتخابیه گفت: استان اردبیل پنج حوزه انتخابیه شامل حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز و هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و ثبت نام از نامزدها به مدت یک هفته از ۱۰ لغایت ۱۶آذرماه ادامه دارد.

ندایی با بیان اینکه رای اولی ها در شناخت کاندیداها مطالعه کنند افزود: احزاب و تشکل های سیاسی جهت پرشورکردن انتخابات و معرفی کاندیداهای اصلح نقش مهمی دارند و جریانات سیاسی باید مردم را به سمت یک رقابت سالم و بدور از حاشیه هدایت کنند.

وی تخلف در فضای مجازی را مصداق تخلف در سایر رسانه ها برشمرد و گفت: هیچ کاندیدایی حق تخریب رقیب در فضای مجازی و رسانه ها در مواقع گفتگو با رسانه ها را ندارند و صرفا برای اهداف و برنامه های خود در حین ثبت نام در فرمانداری ها گفتگو می کنند.

گفتنی است ستاد انتخابات استان اردبیل به طور رسمی در محل استانداری  اردبیل افتتاح شد.


٢١:٣٢ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٦٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٦٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩