نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩

اخبار > افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی در اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل عنوان کرد:

افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: بخش کشاورزی در اردبیل دارای ظرفیت و پتانسیل فراوان است و با پژوهش مراکز تحقیقات بیشترین راندمان تولید در محصولات حاصل می شود‌.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
اکبر بهنام جو در نشست هم اندیشی اقتصادی با کارشناسان بخش کشاورزی اظهار کرد: پژوهش و تحقیقات در کشاورزی یک موضوع مهم است که در این حوزه باید نتایج عملی و کاربردی به جامعه تزریق شود.
وی افزود : برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید در زمینه تحقیقات کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها و نیز کاهش فاصله بین مردم و مسوولان هماهنگی های لازم را داشته باشیم‌.
استاندار اردبیل با بیان اینکه با برنامه ریزی و تلاش مضاعف می توان قله های موفقیت را پیمود اظهار کرد: بخش های کشاورزی ، صنعت ، گردشگری و اصناف و بازار محورهای اقتصادی استان را تشکیل داده و با برنامه‌ریزی مناسب نتیجه مطلوب حاصل می شود.
وی با اشاره به اینکه همگرایی در تمام حوزه ها منجر به نتیجه می شود گفت: همگرایی بین کارشناسان دانشگاهی و مراکز تحقیقات با مردم از هدر رفت انرژی مصاعف پیشگیری می کند و از امکانات همدیگر برای پیشرفت کشاورزی به عنوان یک محور مهم در حوزه اقتصادی این استان استفاده بهینه می شود.
بهنام جو  اردبیل قطب استعداد در زمینه نیروی انسانی خلاق دانست و  افزود: علاوه بر آب، هوا و خاک مناسب در استان اردبیل جوانان نخبه و نیروی انسانی ماهر و کارآمد فراوانی در حوزه کشاورزی و سایر بخش ها وجود دارد.
وی یادآوری کرد: با بهره‌گیری مطلوب از این امکانات می توان با کمترین منابع و هزینه‌ها بیشترین بهره‌وری را در تولید انواع محصولات کشاورزی داشته و به عنوان یک الگو برای سایر نقاط ایران مطرح شد.
استاندار اردبیل تصریح کرد: محصولات تولیدی باید با برنامه‌ریزی مناسب برای صادرات هدف گذاری شود و برای به دست‌آوردن بازارهای هدف ایجاد صنایع تبدیلی در کنار تولیدات کشاورزی مقرون به صرفه ضرورت دارد‌.
رییس شورای اشتغال استان افزود: محصولات صادراتی در دنیا بر محور قالب ارگانیک تولید می شود و توجه مدیران و کارشناسان ذیربط استان به تولید انواع میوه‌ها و محصولات ارگانیک ضرورت دارد.
این مسوول ایجاد بار انداز مرزی و پایانه ریلی با مشارکت بخش خصوصی و کشور همسایه در پارس‌آباد مغان را یادآور شد و گفت: برای تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی که در شمال استان متمرکز است با تامین اعتبار به زودی عملیات اجرایی اتصال ریلی به کشور آذربایجان انجام می شود و زمینه برای صادرات محصولات به کشورهای آسیای میانه فراهم می شود.
اکبر بهنام جو از ارتقای رتبه استان اردبیل در زمینه سامانه نوین آبیاری به رتبه نهم خبر داد و افزود: اردبیل در سالهای اخیر از رتبه ۲۹ با ۲۰ پله رشد به رتبه ۹ رسیده است و در آینده وضعیت بهتری نیز خواهد داشت.
استاندار اردبیل افزود: از جلسات آتی باید بحث ها بصورت تخصصی در حوزه های تولید، پژوهش، ایجاد صنایع تبدیلی و ظرفیت های بالفعل و بالقوه با حضور کارشناسان بخش کشاورزی، اساتید دانشگاه، سرمایه گذاران بخش خصوصی و کشاورزان برگزار شود.
گفتنی است در این نشست  تعدادی از کشاورزان ، کارآفرینان ؛ کارشناسان و محققان بخش کشاورزی استان مسایل و پیشنهادهای خود را ارایه دادند.
  این نسشت از سلسله نشست های تخصصی اقتصادی با پیشنهاد استاندار اردبیل در دو حوزه آسیب های اجتماعی و اقتصادی در استان  بود.٠٨:٣٥ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٢٥٩    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩