نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨

اخبار > حرفه آموزی عملی در دانشگاه گامی مهم برای اشتغال جوانان است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

حرفه آموزی عملی در دانشگاه گامی مهم برای اشتغال جوانان است

استاندار اردبیل گفت: ورود دانشگاه ها به حوزه حرفه آموزی دانشجویان گامی مهم برای ایجاد بازار کار و اشتغال بیشتر جوانان تحصیل کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،
اکبر بهنام جو روز پنجشنبه در بازدید از واحدهای کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل افزود: ایجاد مراکز فن آوری و دانش بنیان در محل دانشگاه ها می تواند به توسعه کارآفرینی و اشتغال فارغ التحصیلان منجر شود.
وی بیان کرد: لازم است دانشجویان با گذراندن دوره های آموزشی در محیط کسب و کار دانشگاهی نسبت به دریافت تسهیلات و خوداشتغالی اقدام کنند.
استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اقدامات علمی و فن آورانه برخی شرکت های دانش بینان فعال در دانشگاه آزاد اردبیل نسبت به حمایت از این واحدها و خرید تولیدات آن ها توسط دستگاه های اجرایی قول مساعد داد.
وی تصریح کرد: لازم است دستگاه های اجرایی داخل استان با حمایت از این واحدها کارآفرین زمینه اشتغالزایی در سطح بالاتر و تعداد کارآفرینی بیشتر را فراهم کنند.
بهنام جو در این دیدار خواستار ارتباط بیشتر دانشگاه با پارک علم و فناوری برای عملیاتی کردن طرح ها و ایده های علمی شد.
استاندار اردبیل از واحدهای فعال زیر مجموعه دانشگاه آزاد از جمله تولید لامپ ، تولید داروهای گیاهی ، آموزش تعمیرات طلا، تولید گلدان بتنی ، مرکز سنجش سلامت ورزشکاران ، سالن ورزشی و باشگاه فرهیختگان دانشگاه آزاد بازدید و از همت این دانشگاه در راستای حمایت از کارآفرینی تقدیر کرد.١٦:٣١ - پنج شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨