نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩

اخبار > پتروشیمی آرتا انرژی در سال ۹۹ به بهره برداری می رسد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

پتروشیمی آرتا انرژی در سال ۹۹ به بهره برداری می رسد

استاندار اردبیل گفت:پیشرفت طرح پتروشیمی آرتا انرژی در حال حاضر به مرز ۶۵ درصد رسیده است و تست دستگاه ها و در فاز اول امسال انجام می شود ولی در سال ۹۹به بهره برداری می رسد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
اکبر بهنا م جو در جریان بازدید از پروژه پتروشیمی آرتا انرژی که با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی انجام شد اظهار داشت: سرمایه گذار این پروژه بومی است و بصورت جهادی در طول یک سال پیشرفت این طرح را به ۶۴.۹۷ درصد رسانده است و برای استان اردبیل یک نعمت بزرگی است.
وی با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۸ هکتار از سال ۹۶ شروع شده است گفت: در پتروشیمی آرتا انرژی در حال حاضر ۵۰۰نفر مشغول هستند و نیز ۱۰۰۰نفر بطور غیر مستقیم برای ساخت آن درگیر هستند و بعد از تکمیل این پروژه برای ۲۵۰ نفر شغل مستقیم و بالای ۵۰۰ نفر بطور غیر مستقیم در این مجموعه فعال می شوند.
اکبر بهنام جو ادامه داد :اگر سرمایه گذار دغدغه ایجاد اشتغال و تولید داشته باشد بدون توجه به حواشی مثل آقای فتحی بی طرف در عرض یک سال واحد مهمی را راه اندازی می کند و تاکید ما نیز از بین بردن بروکراسی اداری برای سرمایه گذاران است.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی آرتا انرژی هیچ گونه آلودگی زیست محیطی نخواهد داشت گفت: این واحد صنعتی سالانه ۱۶۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی نیاز دارد و با همکاری شرکت گاز استان اردبیل تامین می شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی نیز گفت: در فضای کنونی کشور هیچ ثوابی بالاتر از کارآفرینی نیست و کار افرینان برای ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات داخلی جهاد می کنند.
بهزاد محمدی با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی زنده و رو به جلوست، افزود: ۶۶میلیون تن ظرفیت صنعت پتروشیمی در کشور است و طرفیت تولید متانول در پتروشیمی ارتا انرژی اردبیل روزانه ۴۰۰تن است که با پیشرفت خوبی که دارد در سال آینده افتتاح می شود.
معاون وزیر نفت تأکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمادگی دارد متخصصان حرفه‌ای خود را در صورت نیاز برای کمک به اجرای طرح به آن ملحق کند.
محمدی افزود: با افتتاح ۲۷ طرح پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی به ۱۰۰ میلیون تن می‌رسد.
وی با بیان اینکه ارزش محصولات پتروشیمی (ارزی و ریالی) کشور از ۱۷ میلیارد دلار کنونی به مرز ۲۴ میلیارد دلار در سال ۱۴۰۰ می‌رسد، اظهار کرد: با بهره‌برداری از ۲۶ طرح دیگر پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۴ ارزش محصولات به ۳۷ میلیارد دلار می رسد.
گفتنی است شرکت پتروشیمی آرتا انرژی (بخش خصوصی)در زمینی به مساحت۸ هکتار و با صرف ۲۹۵ میلیارد تومان و ۱۱۲ میلیون یورو برای اجرای آن سرمایه‌گذاری شده است.١١:١٤ - پنج شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩