نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > اختصاص اعتبار برای توسعه موزه تاریخ طبیعی استان


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل خبر داد:

اختصاص اعتبار برای توسعه موزه تاریخ طبیعی استان

استاندار اردبیل گفت :به منظور توسعه همه جانبه موزه تاریخ طبیعی استان اردبیل اعتبار لازم اختصاص داده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل؛
اکبر بهنام جو در مراسم روز جهانی محیط زیست که در اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل از ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر و ارتقای علمی دانش آموزان برخوردار است و باید با برنامه ریزی دقیق توسعه یابد.

وی ضمن قدردانی از تلاش محیط بانان و کارکنان محیط زیست گفت: فعالیت حفاظت از محیط زیست برای بقای موجودات زنده و زندگی بشر حیاتی و وظیفه همگانی است.

استاندار اردبیل افزود: برنامه های حفاظت از محیط زیست و تنظیف شهری در راستای توسعه گردشگری طبق استاندارد های موجود در شان مردم استان برنامه ریزی و اجرا می شود.

بهنام جو با اشاره به اینکه نظافت شهری برای جذب گردشگر، خود تبلیغ است ادامه داد:برنامه های مدیریت پسماند، کاهش آلایندگی و تفکیک زباله از مبدا در معاونت هماهنگی امور عمرانی برنامه ریزی  پیگیری می شود.

او گفت: طی هفته های آینده اولین سامانه کمپوست استان در شهر اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و تامین تسهیلات بانکی توسط دولت راه اندازی می شود.

اکبر بهنام جو اظهار کرد:توجه به مدیریت پسماند و تنظیف شهری باید مورد اهتمام همه مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی قرار گیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد : پروژه های تصفیه خانه فاضلاب شهرهای استان در راستای اهداف و برنامه های زیست محیطی در حال اجراست.

وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتبار لازم با مشارکت بخش خصوصی و تضمین بازپرداخت آن توسط دولت پروژه تصفیه خانه فاضلاب اردبیل تامین می شود.

استاندار اردبیل پسماند این تصفیه خانه منبع خوبی  برای تامین آب مصارف کشاورزی و صنعت بر شمرد و گفت:فاز اول پروژه های تصفیه خانه شهرهای بیله سوار و پارس آباد امسال به پایان می رسد.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل تصریح کرد: توجه به اشتغال و جذب سرمایه گذارها با تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای لازم از جمله مجوزهای زیست محیطی که مهمترین مشوق جذب آنها است.

استاندار اردبیل افزود : صدور مجوزهای زیست محیطی که دارای بروکراسی طولانی داشت با رعایت دقیق قوانین و مقررات زیست محیطی در کوتاه مدت انجام می شود.

گفتنی است در این مراسم مدیر کل محیط زیست استان گزارشی از فعالیت ها و تلاش های این اداره کل تشریح کرد و در ادامه استاندار اردبیل از موزه تاریخ طبیعی استان بازدید کرد.


١٤:٠٢ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨