نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > عدم اعلام موجودی گندم انبار شده در استان تخلف است


  چاپ        ارسال به دوست

عدم اعلام موجودی گندم انبار شده در استان تخلف است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: موجودی گندم انبار شده توسط اشخاص حقیقی در استان باید اعلام شود و در صورت عدم اعلام موجودی این موضوع تخلف محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، ارژنگ عزیزی روز سه شنبه در جلسه شورای آرد و نان استان افزود: خروج گندم از استان بدون مجوز شرکت غله ممنوع بوده و در صورتی هم که خارج از شبکه خرید دولتی ، گندم در انبارها نگهداری شود، باید اعلام شود.

وی بیان کرد: در صورت خروج از استان نیز باید مجوزهای لازم از اداره کل حمل و نقل ، پلیس راه و شرکت غله کسب شود و در غیر این صورت برخوردهای قانونی با متخلفان انجام می گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل تصریح کرد: تمامی کارخانجات آرد سازی هم که اقدام به خرید و انبار کردن گندم کرده اند ، باید موجودی انبارهای خود را اعلام کنند.

وی در صورتی که گندم انبار شده اعلام موجودی نشود ، تخلف شامل تعزیرات می شود.

عزیزی در ادامه این جلسه با تاکید بر انجام برآوردهای کارشناسی از میزان کشت و برداشت گندم از مزارع استان توسط جهاد کشاورزی اظهار داشت : با انجام برآورد کارشناسی علت کاهش محصول گندم مشخص می شود.

وی گفت: در برخی شهرستان های شمالی استان میزان محصول گندم کاهش یافته که باید علل آن بررسی شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد : بر اساس آمارهای سازمان جهاد کشاورزی استان در سال زراعی جاری 66 هزار هکتار کشت دیم و 285 هزار هکتار کشت آبی گندم در استان انجام گرفته است.

عزیزی در ادامه با تاکید بر نظارت دقیق بر توزیع آرد سهمیه بین نانوایان خواستار ورود جدی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به این موضوع شد.

وی گفت: باید سهمیه آرد نانوایان بر اساس مجوز و پروانه فعالیت توزیع شده و با نظارت بر میزان استفاده از سواستفاده ها جلوگیری شود.


١٣:٣٨ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨