نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > استان اردبیل در ایجاد اشتغال رتبه هفتم کشور را دارد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون اقتصادی وزیرکشور در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار:

استان اردبیل در ایجاد اشتغال رتبه هفتم کشور را دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه  منطقه ای وزیر کشور گفت: با تلاش و پیگیری های استاندار اردبیل این استان رتبه هفتم را در ایجاد اشتِغال پایدار به خود اختصاص داده است‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بابک دین پرست در جریان سفر به استان اردبیل و بازدید از گمرک بیله سوار و شهرک گلخانه ای پارس آباد اظهار کرد:ایجاد شهرک های گلخانه ای و راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی به ایجاد اشتغال پایدار کمک می کند و استان اردبیل در این زمینه به عنوان پایلوت در کشور انتخاب شده است.

وی افزود: ایجاد این واحدها و تغییر الگوی کشت و شیوه آبیاری در صرفه جویی آب و بهره دهی بالا موثر خواهد بود.

معاون وزیر کشور از فرماندار شهرستان بیله سوار خواست تمامی موانع و مشکلاتی که باعث به هم خوردن توازن صادرات و واردات همچنین مترددین دو کشور ایران و آذربایجان شده، احصا و در جلسه پیش رو مطرح کند.

دین پرست با بیان اینکه به دستور رییس محترم جمهوری برای اولین بار ستاد تدابیر امنیتی اقتصادی در استان های مرزی تشکیل می شود گفت: در کشور۱۶ استان ما با ۱۵ کشور خارجی همسایه هستند با تشکیل ستاد تدابیر امنیتی اقتصادی با محوریت استانداران زمینه رونق اقتصادی و صادرات محصولات تولیدی را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با تلاش و پیگیری انجام شده توسط نماینده دولت در استان اردبیل ، شاهد افزایش اشتغال پایدار در این استان خواهیم بود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با بیان اینکه دولت توجه ویژه به استان های مرزی دارد گفت:سالانه بیش از ۱میلیون و ۴۰۰هزار نفر از گمرک بیله سوار تردد می کنند باید از این ظرفیت در صادرات غیر نفتی نهایت استفاده را داشته باشیم.

دین پرست نحوه نگهداری و مدیریت گمرک بیله سوار را خوب ارزیابی کرد و افزود:گمرک بیله سوار ظرفیت خوبی برای کشور و منطقه محسوب می شود باید تمامی عوامل در زیباسازی محیطی و رونق کسب و کار، اهتمام ویژه ای داشته باشند.

در این بازدید استاندار اردبیل، فرماندار بیله سوار و رییس پایانه مرزی بیله سوار مسایل و برخی مشکلات موجود را تشریح کردند.


٢٣:١٠ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٢٨٤    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨