نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨

اخبار > سه محله کم برخوردار و پرجمعیت اردبیل ساماندهی می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

سه محله کم برخوردار و پرجمعیت اردبیل ساماندهی می شوند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل از آغاز ساماندهی محلات کم برخودار در اردبیل خبر داد و بیان کرد: در سه محله کم برخوردار نیار ، پناه آباد و سلمان آباد شهر اردبیل امسال عملیات ساماندهی انجام می گیرد.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی استانداری اردبیل، شفیع شفیعی در جلسه هم اندیشی مدیران و کارشناسان شهرسازی دفاتر تسهیلگری استان گفت: سه دفتر تسهیل گری و توسعه محلی در این محلات ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: ملاک انتخاب محلات ذکر شده، شاخص های جمعیتی، مسائل اجتماعی، امکانات شهری و شیوه ساخت و ساز موجود در آنها بوده و مطالعات اولیه برای شناخت این محلات در سال های گذشته صورت گرفته است.

او افزود: دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی با رویکرد اجتماع محور و مشارکت جامعه محلی با هدف ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی، مالی، محیطی و مسکن خانوارهای ساکن در محلات کم برخوردار تاسیس و با نظارت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فعالیت می کنند.

شفیعی اضافه کرد: این دفاتر به عنوان کانون تمرکز نیروهای محلی و فرامحلی در توسعه محلی به راه افتاده و هدایت و راهبری فعالیت ها با تجمیع نیروها و ایجاد تمرکز در خدمات شهری و کاهش تداخل اقدامات موجود در محلات مربوطه را برعهده دارند.

او اظهار کرد: این موسسات بر اساس آگهی مناقصه و هم چنین انجام مصاحبه های تخصصی و ارائه سوابق کاری مرتبط از سوی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در استان انتخاب شده و هر کدام با 6 کارشناس تخصصی و یک مدیر دفتر در محلات ذکر شده مستقر شده اند.

شفیعی گفت: این دفاتر در حوزه های نوسازی و بهسازی محله، تامین خدمات شهری، توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی جامعه محلی، ظرفیت سازی و نهادسازی و نظارت و پایش به صورت 10 مرحله ای فعالیت خواهند کرد.


٠٩:٠٥ - پنج شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣١٠١٠    /    تعداد نمایش : ٧٨



خروج




تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨