نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨

اخبار > نتایج طرح مطالعات اولیه محله ایران آباد بررسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

باحضور استاندار اردبیل؛

نتایج طرح مطالعات اولیه محله ایران آباد بررسی شد

با حضور ا‌ستاندار اردبیل در جلسه ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی استان نتایج طرح مطالعات اولیه محله ایران آباد بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل،
اکبر بهنام جو در این جلسه گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعه اولیه محله ایران آباد کمبودها و مشکلات این منطقه در حوزه های مختلف بهداشتی، رفاهی، مسکن، تحصیل، محیط زیست و اشتغال باید توسط دستگاه های مربوطه با برنامه ریزی و زمانبندی مشخص پیگیری و حل شود.

وی تصریح کرد: دستگاه های بهداشتی و درمانی نیز باید نسبت به وضعیت سلامت اهالی منطقه حساس بوده و زمینه های لازم برای ارتقای وضعیت شاخص های سلامت شهروندان ساکن در محله را فراهم آورند.

بهنام جو افزود: این منطقه به عنوان پایلوت برای رفع محرومیت و بازآفرینی شهری انتخاب شده و تلاش می شود با احیای بافت های مسکونی و افزایش امکانات شهری به عنوان الگویی در استان و کشور معرفی شود.

وی ادامه داد : هر دستگاهی باید در حوزه کاری خویش در راستای توانمند کردن منطقه و مردم تلاش کرده و با فرهنگ سازی های لازم زمینه بروز آسیب های اجتماعی نیز در این محله کاهش یابد.

همچنین در این جلسه نتایج اولیه مطالعات انجام یافته به روش کیفی در مورد علل خودکشی و ویژگی های آن در استان بررسی و مقرر شد با استفاده از نتایج این طرح مطالعاتی دستگاه های مربوطه آموزش های لازم برای پیشگیری و کنترل میزان خودکشی بخصوص در میان جوانان را به شهروندان ارایه نموده و زیرساخت های لازم برای ارتقای نشاط اجتماعی در جامعه و افزایش میزان تاب آوری در برابر آسیب ها و فشارهای اجتماعی را فراهم نمایند.


٢٣:٤٩ - شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٣٠٧٦٧    /    تعداد نمایش : ٨١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨