نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

اخبار > صنایع صادرات محور حمایت می شوند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی:

صنایع صادرات محور حمایت می شوند

استاندار اردبیل با تاکید بر شناسایی واحدهای صنعتی وتولیدی که صادرات محور هستند ، گفت: با شناسایی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی صادرات محور اقدامات حمایتی از قبیل اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش و تسهیلات توسعه طرح برای این واحدها انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان افزود: اقدامات دیگری چون تلاش برای اجرای پروژه های منطقه آزاد ، ایجاد بازارهای جدید صادراتی  ،اتصال خط ریلی استان به جمهوری آذربایجان و برپایی نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی استان در سال آینده در راستای توسعه صادرات استان برنامه ریزی و عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه گسترش صادرات برای افزایش درآمد تولید کننده داخلی امری ضروری است ، بر تلاش دستگاه های مرتبط و اتاق بازرگانی برای برنامه ریزی در راستای گسترش صادرات تاکید کرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تولیدات شاخص و صادراتی منطقه باید شناسایی شود ، گفت: باید با شناسایی بازارهای هدف  و استفاده از پتانسیل های منطقه در راستای توسعه صادرات تلاش کنیم.

بهنام جو افزود: فرش یکی از مهم ترین صنایع صادرات محور استان است که باید ازاین مزیت استان برای توسعه صادرات بهره گیری کنیم.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان نیز در این جلسه ارزش صادرات غیرنفتی استان در یازده ماهه سالجاری را 91.6 میلیون دلار اعلام کرد.

رامین صادقی افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 141 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به صادرات 53.6میلیون دلاری صادرات چمدانی گفت: این نوع صادرات نیز 91 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افرایش یافته است.


١١:٥٣ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٥٥١    /    تعداد نمایش : ١٧٧خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩