نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩

اخبار > 625 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های استان اردبیل اختصاص یافت


  چاپ        ارسال به دوست

در سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان؛

625 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های استان اردبیل اختصاص یافت

در سفر معاون رییس جمهوری ورئیس سازمان برنامه وبودجه کشور به استان اردبیل 625 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، محمدباقر نوبخت در جریان سفر به استان اردبیل در گفت و گو با برنامه " با مسوولان" شبکه سبلان اردبیل گفت: این اعتبار با هدف توسعه زیرساخت راه ، تامین آب شرب و توسعه فرودگاه استان ابلاغ شده است.

وی اختصاص این اعتبار را گامی در راستای توسعه استان و جبران کمبودها دانست و افزود: نبود دستگاه آیرلس کت دو در فرودگاه اردبیل یکی از مهم ترین مشکلات بخش فرودگاهی در استان است که با تامین آن مشکلات لغو پرواز کمتر می شود.

وی با اشاره به بازدید از پروژه راه آهن اردبیل و سد گیوی گفت: راه آهن اردبیل به گفته مسوولان فنی تا 2 سال آینده به اتمام می رسد و اجرای آن منوط به تامین یک هزار و500 میلیارد تومان بود که از طریق جذب فاینانس داخلی عملیات اجرایی آن ادامه یافته است.

معاون رییس جمهور ادامه داد : استان اردبیل با تکمیل راه آهن علاوه بر اتصال به خط ریلی کشور و حتی خارج از کشوراز نظر سرعت در انتقال و افزایش گردشگر خصوصا در فصل زمستان ، رونق اقتصادی و کاستن از هزینه های حمل ونقل در بخش های دیگر برخوردار می شود.

نوبخت تصریح کرد: تامین اعتبار مورد نیاز برای راه آهن اردبیل از محل خزانه نیازمند زمان زیاد بود که با موافقت با جذب فاینانس داخلی از بانک ملی و اخذ تسهیلات با سود 18 درصد عملیات اجرایی این پروژه در سریع ترین زمان انجام می شود.

وی بیان  کرد: به غیر از اعتبار تامین زیرساختی استان ،  220 میلیارد تومان نیز برای پایاب سد گیوی تامین اعتبار شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: ایران جزو 18 کشور اول اقتصادی جهان است و از بسیاری از کشورها از جمله عربستان و استرالیا بالاتر می باشد.

وی به تلاش دشمنان در خصوص کوچک جلوه دادن موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: کشور در خصوص شاخص های مهم توسعه در مقایسه با قبل از انقلاب و همچنین کشورهای دیگر جهان از رشد قابل توجهی برخوردار است که این مهم در سایه تلاش و دانش جوانان محقق شده است.

نوبخت حراست از ارزشهای انقلاب اسلامی را وظیفه همه ملت دانست و افزود: این انقلاب در سایه خون هزاران شهید و ایثارگری های رزمندگان به دست آمده و ما اکنون باید به پاس امنیت کنونی وحدت خود را در مقابل دشمنان حفظ کنیم.


٠٩:٣١ - دوشنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٨١    /    تعداد نمایش : ١٨٨خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩