نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨

اخبار > میزان اتلاف انرژی در ساختمان ها، باید به حداقل برسد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل:

میزان اتلاف انرژی در ساختمان ها، باید به حداقل برسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، در دومین همایش تخصصی الزامات مباحث ۳، ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان که در مجتمع فرهنگی هنری فدک برگزار می شد، گفت: توجه به این مباحث، همواره در تمام دوره های تاریخی زندگی بشر، از دوران غارنشینی تا به امروز وجود داشته که از اهمیت آن برای مردم حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی ادامه داد: نقطه اوج خلاقیت های فنی مهندسی در رابطه با این مباحث، به دوران صفویه و طراحی های مهندسانی مانند شیخ بهایی بازمی گردد که با ابتکار و مطالعات علمی خود، تا حد امکان از اتلاف انرژی در فضاهای مختلف جلوگیری میکردند.

وی ضمن اشاره به بالا بودن میزان مصرف انرژی در کشور، افزود: متاسفانه کشور ما، چهارمین مصرف کننده گاز جهان، و جزء ۲۰ کشور جهان در زمینه مصرف برق است، و همچنین ۳۲ درصد مصرف گاز در خاورمیانه، متعلق به ایران است که نشان از مصرف بی مهابای انرژی در کشور دارد .

ندایی ادامه داد: آمارهای ارائه شده حاکی از آن است که مهندسان و طراحان خلاق کشور، باید بخش مهمی از تمرکز خود را، صرف مطالعه و تحقیق برای ابداع شیوه های جدید، جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های مسکونی و اداری و... کنند تا نسل آینده، دچار مشکل و بحران های احتمالی نشود.

وی در ادامه گریزی هم به حادثه پلاسکو زد و افزود: حادثه پلاسکو نشان داد که یک جرقه کوچک میتواند یک ساختمان بزرگ را از پا درآورد، و مهم تر از آن، احساسات یک ملت را جریحه دار کند که اهمیت اطفای حریق در ساختمان ها را به کارشناسان و متخصصان امر گوشزد می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی در پایان جلسه گفت: در مجتمع های مسکونی، با تعداد واحدهای بالا، بعضا مشکلاتی مانند انتقال صدا پیش می آید که موجب اذیت و آزار ساکنان می شود که امیدواریم این مسئله نیز مانند تمامی نکات فنی و مهندسی مربوط به ساختمان، مورد توجه قرار گیرد، تا شهروندان عزیز بتوانند در نشاط و آرامش کامل زندگی کنند.

 گفتنی است مباحث ۳، ۱۸ و ۱۹ به حفاظت ساختمان در برابر حریق، عایق بندی و تنظیم صدا و صرفه جویی در مصرف انرژی می پردازد.


١٢:٠٩ - پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١٤٢خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨