نقشه سایت|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨

اخبار > مدیران دستگاه های اجرائی مکلف به کاهش بروکراسی اداری برای کارآفرینان هستند


  چاپ        ارسال به دوست

مدیران دستگاه های اجرائی مکلف به کاهش بروکراسی اداری برای کارآفرینان هستند

استاندار اردبیل با بیان اینکه اعتبارهای مناسبی در مشاغل خانگی و روستایی برای این استان منظور شده از متولیان خواست تا با کاهش بروکراسی اداری؛ضمن تسریع در پاسخ به استعلامات، کارهای موازی و مکاتبات زاید و دست وپا گیر را حذف کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو که در نشست کارگروه اشتغال استان اردبیل سخن می گفت،افزود:همه دستگاه های اجرایی، به ویژه کار، رفاه و تعاون، میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ؛ صنعت ، معدن و تجارت ؛  وجهاد کشاورزی باید طرح های دارای توجیهی را تعریف کنند تا تسهیلات داده شده به ایجاد اشتغال به معنای واقعی در استان اردبیل منجر شود.

وی اظهارداشت: این طرح ها علاوه بر اینکه خوشه های کامل را زیرپوشش قرارمی دهند باید برای محصولات تولیدی استان دنبال ایجاد بازار مناسب نیز باشند.

بهنام جو تعداد طرح های معرفی شده ازسوی اداره های ذیربط استان اردبیل را تا کمتر از ظرفیت های موجود دانست و گفت: هر اداره متولی باید بیش از سهمیه تسهیلات اختصاصی طرح معرفی کند.

در این نشست مدیران ادارات و بانک ها گزارش، مشکلات و پیشنهادهای خود را در حوزه اشتغال مطرح کردند و اعضای کارگروه با ارائه نظرات و بررسی بیش از بیست پرونده سرمایه گذاری به ارزش بیش از 200 میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر را بررسی و مشکلات موجود را بررسی و نسبت به ارائه راهکارها و رفع موانع موجود اقدام نمودند.

استاندار اردبیل در پایان این جلسه دستور داد برای جلسه بعدی این کارگروه هر دستگاه اجرایی مرتبط طرح های توجیه دار و کارشناسی شده به کارگروه ارائه نماید تا استان بتواند سهم بیشتری از تسهیلات کم بهره را اخذ و در اختیار کارافرینان و تولیدکنندگان قرار دهد.


١٠:٢٢ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٨١١    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨